Nieudana próba oszustwa w Sejnach. Oszuści zadzwonili do policjantki!

2022-11-08 13:12
Miała opłacić tylko koszt przesyłki, a straciła 900 złotych! Tak działają oszuści
Autor: pixabay.com Miała opłacić tylko koszt przesyłki, a straciła 900 złotych! Tak działają oszuści

Oszuści ponownie uaktywnili się w województwie podlaskim. Ostatnio zadzwonili nawet do policjantki z Sejn. Tylko dzięki temu udało się postawić im zarzuty.

W ostatnim tygodniu policja w województwie podlaskim odnotowała kolejny zmasowany atak oszustów. Przestępcy najczęściej dzwonią do ludzi, podając się za pracowników ważnych instytucji. Przekonała się o tym również policjantka z Sejn, do której zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika banku.

Przestępca nie był świadomy, że rozmawia z mundurową. W związku z tym dosyć swobodnie zaczął wypytywać ją o finanse. M.in. zapytał, czy złożyła wniosek o kredyt. Na negatywną odpowiedź zareagował ostrzeżeniem, że prawdopodobnie kobieta została okradziona.

Oszust powiedział, że za chwilę policjantka otrzyma telefon od osoby z departamentu bezpieczeństwa banku z podpowiedzią jak zabezpieczyć konto. Po kilku minutach zadzwonił, poinformował, że ktoś zyskał dostęp do konta kobiety i usiłował wziąć na jej dane kredyt. Polecił kobiecie zainstalować pewną aplikację, ale kiedy usłyszał, że rozmawia policjantką, zerwał połączenie.

Na szczęście udało się mężczyznom przedstawić zarzut usiłowania oszustwa.

Podlaskie. Pościg za przemytnikiem papierosów. BMW przejechało po kolczatce drogowej

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE