Kontrabanda zamiast desek. Papierosy warte 9 mln zł przechwyciła podlaska KAS

2021-07-29 10:32
papierosy na 9 mln
Autor: podlaska KAS

Kontrabanda została przechwycona na przejściu granicznym w Kuźnicy. 600 tys papierów było ukryte pomiędzy paletami. Rozładunek i liczenie towaru trwało ponad dobę

Funkcjonariusze KAS z polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Kuźnicy skontrolowali tira, który zgodnie z dokumentami miał przewozić deski. W trakcie prześwietlenia rentgenem okazało się, że w naczepie, w specjalnie przygotowanych skrzyniach imitujących palety z deskami ukryta jest papierosowa kontrabanda.

W ciężarówce kierowanej przez 28-letniego Białorusina znajdowało się 600 tys. paczek papierosów o wartości blisko 9 mln zł. Gdyby trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa mogłyby wynieść 14,5 mln zł.

Kierowca został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za tak duży przemyt papierosów grozi mu kara pobawienia wolności do 10 lat.

Przemycali Adasia przez granice
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE