Najbardziej wyludnione miasta w Polsce. Wyglądają jak okolice Czarnobyla! [ZDJĘCIA]

i

Autor: screen z YouTube/TV Sudecka Najbardziej wyludnione miasta w Polsce. Wyglądają jak okolice Czarnobyla! [ZDJĘCIA]

Najbardziej wyludnione miasta w Polsce. Wyglądają jak okolice Czarnobyla! [ZDJĘCIA]

2022-08-23 8:41

Największym i najbardziej znanym miastem, które nagle totalnie opustoszało jest ukraiński Czarnobyl. Nie trzeba jednak szukać na mapie Prypeci, aby znaleźć miejsca niegdyś tętniące życiem, a dziś totalnie wyludnione. Takie zupełnie wymarłe miasta są również w Polsce. Znasz je wszystkie?

Czarnobyl to największe i najbardziej znane miasto w Europie, które obecnie jest totalnie wyludnione. Sławie tej miejscowości na pewno pomogła olbrzymia katastrofa elektrowni atomowej z 1986 r. i ewakuacja wszystkich mieszkańców z jej okolic. Okazuje się jednak, że nie trzeba jechać na Ukrainę, aby zwiedzić takie miejsca. Sporo ich znajduje się chociażby w Polsce.

Opuszczone zamknięte bazy wojskowe armii radzieckiej, niedostępne wcześniej dla nikogo osiedla na których urzędowali jedynie wysoko postawieni członkowie armii ZSRR albo miasteczka wypoczynkowe zbudowane dla kilku bogatych w PRL-u zakładów oraz elity partyjnej. Dzisiaj stoją one puste, a wyglądem przypominają wymarłe miasta. Dokładnie takie, jakim obecnie jest Czarnobyl. W poniższej galerii przedstawiamy najbardziej wyludnione miasta w Polsce. Sprawdź, czy znasz je wszystkie.

Niesamowite wideo. W ten sposób żubry chronią młode osobniki przed wilkami
Listen to "Polska się wyludnia. Alarmujące dane Głównego Urzędu Statystycznego." on Spreaker.

Źródło: kb.pl