Na Podlasiu przybyło milionerów. Rekordzista zarobił ponad 50 milionów

2022-06-30 9:52
Milionerzy
Autor: Paweł Jakubowski

W tegorocznym zeznaniu podatkowym więcej Podlasian wykazało dochód powyżej miliona złotych. W samym Białymstoku przybyło 43 milionerów

Z danych Podlaskiej KAS wynika, że większość podatników, bo aż 96 proc. znalazło się w pierwszym przedziale podatkowym i zapłaciło 17 proc. podatek. W drugim przedziale podatkowym znalazło się 4 proc. podatników. W tej grupie więcej osób niż przed rokiem wykazało dochód powyżej miliona złotych.

Takich podatników było w tym roku aż 1136, podczas gdy rok wcześniej dochodami powyżej miliona złotych mogło pochwalić się 1047 osób.

Największa liczba „zamożnych" jest w Białymstoku i okolicach – 606 (o 43 więcej niż przed rokiem) oraz w Łomży – 120 (o 5 więcej niż przed rokiem) i w Suwałkach – 90 (o 11 więcej niż przed rokiem).

Z podsumowania wynika, że największy dochód  w wysokości ponad 52 mln zł osiągnął przedsiębiorca rozliczający się w Urzędzie Skarbowym w Augustowie.

Jeżeli chodzi o pracę na etacie, rekordowy dochód w naszym regionie wyniósł ponad 4 mln zł. Natomiast najwyższy dochód z obrotu papierami wartościowym, jaki wykazał podatnik na Podlasiu, to ponad 4,7 mln zł. Był on siedmiokrotnie mniejszy niż w roku ubiegłym.

Rozliczając się za 2021 r. podatnicy w województwie podlaskim zapłacili 2,979 mld zł podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) i było to o 332 mln zł więcej niż przed rokiem.

Jak tworzyć rendery, które pokocha Instagram (i klienci)
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE