Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Co oznaczają najpopularniejsze obecnie słowa?

2022-12-05 18:11
Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Co oznaczają najpopularniejsze obecnie słowa?
Autor: pexels.com Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Co oznaczają najpopularniejsze obecnie słowa?

Młodzieżowe Słowo Roku 2022 zostanie wyłonione już niedługo. Cały czas można zgłaszać swoje kandydatury, my natomiast postanowiliśmy wybrać najbardziej popularne słowa i przedstawić ich znaczenie. Sprawdź, czy znasz te młodzieżowe słówka, które mają największą szansę wygrać.

Młodzieżowe Słowo Roku 2022

Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku 2022 to najpopularniejsza inicjatywa Wydawnictwa Naukowego PWN. Organizowany jest już po raz siódmy! Plebiscyt co roku wzbudza olbrzymie zainteresowanie, a szczególnie wyniki. Dorośli bowiem bardzo często później stosują najpopularniejsze słowo roku. Obecnie trwa moment wysyłania kandydatów do głosowania. Ten etap potrwa do 8 listopada.

Najpopularniejsze młodzieżowe słowa. Co znaczą?

Chociaż cały czas można zgłaszać swoje kandydatury na Młodzieżowe Słowo Roku 2022, to my już dziś zebraliśmy najpopularniejsze obecnie słowa i postanowiliśmy wyjaśnić, co znaczą. W poniższej galerii sprawdzisz, czy dobrze rozumiesz slang młodzieży!

Młodzieżowe Słowo Roku. Zwycięzcy z ostatnich lat

W 2021 r. w Plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku wygrał śpiulkolot, czyli zgodnie ze słownikową definicją „miejsce do spania”, „słowo nawiązuje do mema, śpiulkać oznacza spać”. W 2020 r. nie został wyłoniony zwycięzca. Kapituła uznała bowiem, że nie może wygrać słowo, które wyśmiewa czyjeś poglądy (chodziło o słowo Julka/julka).

Wcześniej wygrywały:

  • 2019: alternatywka – „dziewczyna o alternatywnych upodobaniach i zachowaniach”
  • 2018: dzban – „osoba niezbyt inteligentna”
  • 2017: iks de/xD – „coś zabawnego, śmiesznego”
  • 2016: sztos – „coś fajnego, niesamowitego, fantastycznego”.

Jak dobrze znasz młodzieżowy slang? Sprawdź, rozumiesz najpopularniejsze słowa

Pytanie 1 z 8
Poszliśmy do śpiulkolotu oznacza:
Express Biedrzyckiej - Jan Strzeżek: To nie jest ostatnie słowo Porozumienia

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE