Region

Miliony Polaków nie mają łazienki. Tu sytuacja na Podlasiu jest tragiczna! Sprawdź szokujący ranking

2023-11-23 15:46

W dzisiejszych czasach trudno to sobie wyobrazić, ale obecnie nawet 2,3 mln Polaków nie ma domu wyposażonego w łazienkę! Tak wynika z najnowszego zestawienia Głównego Urzędu Statystycznego. Niestety najgorsza sytuacja jest we wschodniej Polsce, w tym na Podlasiu. Gdzie w województwie podlaskim problem jest największy? Zestawienie gmin znajdziecie w galerii poniżej.

Miejsca w Polsce, gdzie jest najwięcej domów bez łazienki

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące procentowego udziału mieszkań zamieszkanych posiadających łazienkę. Dane pochodzą ze spisu powszechnego w 2021 r. i szokują. Z 13,4 miliona mieszkań w Polsce, nieco ponad 900 tysięcy nie ma bowiem łazienki. Jak to przekłada się na liczbę Polaków? Jest to kolosalna liczba. 2,3 mln obywateli w Polsce nie ma w domu łazienki. 

Z mapki poniżej wyraźnie widać, że najgorsza sytuacja jest we wschodniej części Polski, szczególnie na terenach byłego zaboru rosyjskiego. To właśnie w regionie województwa podlaskiego oraz lubelskiego jest najwięcej białych plam. Lepsza sytuacja na Podlasiu i Lubelszczyźnie jest tam, gdzie w miastach więcej było bloków z czasów II RP i PRL. Mowa tutaj o takich miejscowościach jak Ostrołęka, Stalowa Wola, Białystok czy Puławy.

Lista gmin w woj. podlaskim, w których domów z łazienką jest najmniej

Statystykę gmin w woj. podlaskim, gdzie domów z łazienką jest najmniej pokazał profil facebookowy Kartografia Ekstremalna. Widzimy ją powyżej. Jak odczytać te białe plamy? My w galerii poniżej wypisaliśmy listę gmin, gdzie domów z łazienką na Podlasiu jest najmniej. Konkretnie chodzi o te miejsca na Podlasiu, gdzie procent domów z łazienką jest mniejszy niż 80.

Podlaskie. Pościg za przemytnikiem papierosów. BMW przejechało po kolczatce drogowej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE