Mapa grzybów 2022. Gdzie jechać na grzyby w Podlaskiem w tym sezonie?

2022-08-10 20:50
Mapa grzybów 2022. Gdzie jechać na grzyby w Podlaskiem w tym sezonie?
Autor: pixabay.com Mapa grzybów 2022. Gdzie jechać na grzyby w Podlaskiem w tym sezonie?

Sezon na grzyby 2022 dopiero się rozpoczyna. Polacy tłumnie ruszyli do lasów w poszukiwaniu smakowitych kąsków. Nie inaczej jest również w województwie podlaskim. Gdzie jechać na grzyby na Podlasiu? Jakie najczęściej dominują w naszych lasach? Które gatunki można zbierać już teraz?

Polacy to wielcy miłośnicy grzybobrania. Zwłaszcza starsze pokolenia lubią w okresie od końca lipca do października wybrać się do lasu w poszukiwaniu najsmaczniejszych odmian. Bez wątpienia jest to też ciekawy sposób spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Okazuje się, że sezon na wiele rodzajów grzybów właśnie się rozpoczął.

Kiedy na grzyby 2022?

W lasach można już znaleźć pierwsze okazy Borowików, Gąsek i Koźlarzy. Warto pamiętać, że sezon na Podgrzybki, Maślaki i Kurki rozpoczął się już w czerwcu! Popularne wśród Polaków Opieńki pokażą się w naszych lasach dopiero we wrześniu.

Czy są już grzyby? Lubelscy grzybiarze chwalą się swoimi zdobyczami! [GALERIA]

Kiedy wybrać się na grzyby?

Warto również pamiętać o tym, że pora grzybobrania również jest niezwykle ważna. Należy pamiętać o tym, że najwięcej grzybów jest rankiem po deszczowej nocy.

Mapa grzybów podlaskie 2022 – gdzie na grzyby?

Podlaskie lasy są pełne grzybów. Gdzie można ich spotkać najwięcej? Zdecydowanie w okolicach Hajnówki, Siemiatycz, Łomży, całej Puszczy Knyszyńskiej i Augustowskiej (zwłaszcza w okolicach Lipska, Supraśla, Walił Stacji).

Jakie grzyby można znaleźć w polskich lasach?

Polskie lasy obfitują w bardzo dużo gatunków grzybów. Trzeba jednak pamiętać, że tych trujących jest zdecydowanie najwięcej. Dlatego przez wyjazdem do lasów polecamy zapoznać się z najbardziej popularnymi gatunkami grzybów jadalnych. Są to:

  • Borowiki (szlachetny, sosnowy, usiatkowany, górski i osiatkowany),
  • Kanie,
  • Koźlarze (babka, czerwony),
  • Maślaki (żółty, ziarnisty, pstry),
  • Podgrzybki,
  • Kurki,
  • Rydze,
  • Gąski,
  • Opieńki.

Co zrobić, aby grzybobranie 2022 było bezpieczne?

O chodzi? Przede wszystkim o to, aby wasze wyjście na grzyby nie zakończyło się poważnym zatruciem i wizytą w szpitalu. Dlatego przed zjedzenie grzyba należy upewnić się, czy dany okaz jest jadalny. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości trzeba zasięgnąć opinii specjalisty lub skonsultować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Zbierają na polskie drony dla Ukrainy

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE