Salon fryzjerski. Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: pixabay.com Salon fryzjerski. Zdjęcie ilustracyjne

Luzowanie obostrzeń. Kiedy będą otwarci fryzjerzy w województwie podlaskim?

2021-04-22 12:31

Otwarci fryzjerzy w województwie podlaskim - na ten moment czekało wielu z nas. W środę minister zdrowia poinformował, że w 11 województwach w Polsce, gdzie sytuacja pandemiczna uległa poprawie, nastąpi luzowanie obostrzeń. Według oficjalnych danych podlaskie z zakażeniami radzi sobie najlepiej. Luzowanie obostrzeń oznacza m.in. otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Kiedy to nastąpi?

Jak przekazał w środę, 21 kwietnia, minister zdrowia Adam Niedzielski, sytuacja epidemiczna w poszczególnych regionach Polski jest zróżnicowana; najtrudniejsza jest w woj. śląskim, gdzie jest najwyższy wskaźnik zachorowań na 100 tys. mieszkańców; najlepsza na Podlasiu. To tutaj oraz w 10 innych województwach już od najbliższego tygodnia nastąpi tzw. luzowanie obostrzeń. 

Czytaj też: Wesela BEZ LIMITU dla zaszczepionych przeciw COVID-19! Zaskakująca odpowiedź rzecznika

- Widzimy wyraźny spadek jeśli chodzi o średnią liczbę zakażeń na 100 tysięcy (mieszkańców) we wszystkich regionach - tłumaczył Niedzielski. - Ten spadek jest rzędu 1/3 w stosunku do poprzedniego tygodnia. Ale nadal mamy regiony, w których sytuacja, jeżeli chodzi o poziom zakażeń jest trudna, czyli ta częstotliwość występowania koronawirusa jest stosunkowo wysoka.

Najlepsza sytuacja pod względem liczby zachorowań jest w województwie podlaskim, gdzie wskaźnik średniej dziennej liczby zakażeń wynosi 22,2. Następne w kolejności są województwa: podkarpackie (wskaźnik 22,5) oraz warmińsko-mazurskie (23,7). Tam, gdzie w ostatnim czasie spadła liczba zakażeń, ministerstwo zdrowia zdecydowało się poluzować obostrzenia. Co to oznacza?

Raport z anteny 22.04, godz.10
Sonda
Koronawirus. Czy organizacja wesel powinna być już możliwa w maju 2021 roku?

Kiedy luzowanie obostrzeń w województwie podlaskim?

W związku z luzowaniem obostrzeń od 26 kwietnia w 11 województwach zostaną otwarte:

  • salony fryzjerskie,
  • salony urody,
  • salony kosmetyczne.

Dodatkowo w szkołach ma funkcjonować nauczanie hybrydowe. Szczegóły opisywaliśmy tutaj: Luzowanie obostrzeń po 25 kwietnia. Co będzie otwarte? [LISTA]

Kiedy będą otwarci fryzjerzy w województwie podlaskim?

Zgodnie z decyzją rządu otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych w województwie podlaskim będzie możliwe od poniedziałku, 26 kwietnia. Pamiętajmy, że w każdym lokalu obowiązywać będzie reżim sanitarny. Podobne zasady dotyczą innych "odmrożonych" obszarów życia społecznego i gospodarczego w 11 województwach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE