"Znowu uciekł? A idę z buta!". Niecodzienny turysta nie doczekał się na autobus

2020-05-22 8:50 hz
Białystok. Młody łoś przy ul. Produkcyjnej
Autor: Kolizyjne Podlasie Białystok. Młody łoś przy ul. Produkcyjnej

Znasz to uczucie, gdy ucieknie Ci autobus, a następny jest dopiero za... Powiedzmy, że za tyle, że nie chce Ci się czekać i uruchamiasz najstarszy znany sobie środek lokomocji - własne nogi. A co byś zrobił(a) na miejscu tego niecodziennego turysty w Białymstoku?

Około godziny 5 nad ranem jednego z mieszkańców Białegostoku spotkał nietypowy widok. Idąc ulicą Produkcyjną, zauważył na swoim osiedlu nietypowego "gościa", który postanowił zatrzymać się na jednym z przystanków. Widok był mniej więcej (albo nawet dokładnie) taki:

Młody łoś w Białymstoku
Autor: Kolizyjne Podlasie
Dowiedz się co robić, aby redukcja tłuszczu była efektywna i bezpieczna dla zdrowia. To materiał z cyklu, dobrze posłuchać. Podcasty z poradami.
Jak zrobić maseczkę w kilka sekund?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Młody łoś - bo o nim mowa - jak gdyby nigdy nic przycupnął sobie na jednym z przystanków. Zdjęcie ukazujące ten widok białostoczanin umieścił na grupie Kolizyjne Podlasie na Facebooku. Zmęczony zwiedzaniem miasta zdecydował się poczekać na autobus? Albo jeden mu uciekł, albo zrodziła się w nim niecierpliwość, bo postanowił jednak "pójść z buta" na osiedle obok:

Młody łoś w Białymstoku
Autor: Kolizyjne Podlasia

Choć postanowiliśmy opisać sytuację w zabawny sposób, to dzikie zwierzęta w Białymstoku są coraz częstszym widokiem. Również w czwartek na tej samej grupie pojawiło się zdjęcie dzików buszujących za dnia w okolicach ul. Komisji Edukacji Narodowej na osiedlu TBS Bacieczki. Dla wielu z nas widok może być ciekawy, trzeba jednak pamiętać, że spotkanie człowieka z takim zwierzęciem może się naprawdę źle skończyć.

Łoś w wielkim mieście. Przeskoczył strumyk i poszedł na obchód po osiedlu [WIDEO]

Łosie najczęściej widywane są w okolicach Starosielc, Zielonych Wzgórz oraz Słonecznego Stoku. Ich obecność w mieście jest niebezpieczna i dla nich, i dla mieszkańców. W Białymstoku dochodziło już m.in. do sytuacji, w których łosie wybiegały na ulice, zderzając się z samochodami. Osoby, które spotkają na drodze łosia, również powinny uważać, ponieważ człowiek nie ma szans w starciu z przestraszonym zwierzęciem. Najlepsze rozwiązanie to nie wchodzić mu w drogę ani nie prowokować go.