Łomża. Dwa skradzione w Niemczech kampery znalezione przez funkcjonariuszy KAS

2022-05-25 12:22
Łomża. Dwa skradzione w Niemczech kampery znalezione przez funkcjonariuszy KAS
Autor: Podlaska KAS Łomża. Dwa skradzione w Niemczech kampery znalezione przez funkcjonariuszy KAS

Dwa skradzione w Niemczech kampery o łącznej wartości ok. 400 tys. zł znaleźli funkcjonariusze KAS w naczepie ciężarówki skontrolowanej w Łomży (Podlaskie). Zatrzymany został 41-letni litewski kierowca tira, śledztwo dotyczące okoliczności tej sprawy prowadzi łomżyńska policja.

Jak poinformował w środę oficer prasowy podlaskiej KAS st. asp. Maciej Czarnecki, funkcjonariusze zatrzymali w Łomży do kontroli tira na litewskich numerach rejestracyjnych. Po otwarciu naczepy okazało się, że w jej wnętrzu przewożone są dwa kampery – marki citroen i fiat.

- Auta miały wyłamane stacyjki oraz wyraźną ingerencję w skrzynki z bezpiecznikami. Kierowca ciężarówki nie posiadał do nich kluczyków oraz dokumentów - dodał Czarnecki. W związku z podejrzeniem, że kampery mogą być kradzione, wezwano policję. Sprawdzenie danych obu pojazdów w policyjnych bazach potwierdziło, że figurują one tam jako tzw. utracone na terenie Niemiec.

Litewski kierowca został zatrzymany. Wartość kamperów oszacowano na ok. 400 tys. zł. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Łomży.

Pierwsze w 2022 roku miodobranie w pasiece miejskiej w Białymstoku
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE