Nocny atak włamywaczy. Ukradli kosztowny sprzęt. Ukryli go w nietypowym miejscu [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-09-16 11:42
Osiedle Piaski. Włamywacze ukradli sprzęt medyczny za 200 tys. zł [ZDJĘCIA]
Autor: KMP Białystok

Dwaj mężczyźni pod osłoną nocy wybili szybę w zaparkowanym aucie i ukradli z niego sprzęt medyczny o wartości blisko 200 tysięcy złotych. Wpadli po kilku dniach. Jeden próbował akurat dokonać kolejnego włamania. Drugi w trakcie zatrzymania smacznie spał w samochodzie.

Białostoccy policjanci zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzież z włamaniem do pojazdu. Do zdarzenia doszło na początku września na osiedlu Piaski. W nocy w zaparkowanym samochodzie sprawcy wybili szybę i zabrali sprzęt medyczny do neuromonitoringu śródoperacyjnego i laptopy.

Czytaj też: Pożar przy ul. Choroszczańskiej w Białymstoku. Zginęły dwie osoby

Osiedle Piaski. Włamywacze ukradli sprzęt medyczny za 200 tys. zł

Następnego dnia pokrzywdzony zorientował się, że stracił sprzęt o wartości blisko 200 tysięcy złotych. Pracujący nad sprawą po kilku dniach ustalili tożsamość podejrzanych. Okazali się nimi 25 i 34-latek.

Obaj mężczyźni to mieszkańcy Białegostoku. Pierwszy z nich wpadł w ręce policjantów w niedzielę w nocy, gdy próbował dokonać kolejnego włamania. Drugi został zatrzymany przez dzielnicowych w poniedziałkowy poranek. 34-latek w chwili zatrzymania spał na parkingu w swoim samochodzie.

ESKA Live: Shanguy z ekskluzywnym koncertem na ESKA.pl!

Kryminalni odzyskali większość skradzionego sprzętu. Jak się okazało, podejrzani ukryli go w krzakach na osiedlu Piaski. Śledczy ustalili, że młodszy z nich odpowiedzialny jest również za szereg innych włamań, do których doszło na początku września.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Starszy z nich zarzut kradzieży z włamaniem, młodszy natomiast dwa zarzuty kradzieży z włamaniem i 2 ich usiłowania. Mężczyźni przestępstw tych dopuścili się w warunkach recydywy. Decyzją sądu trafili na 3 miesiące do aresztu. Za te przestępstwa grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE