Czerwona strefa w Białymstoku prawdopodobnie od soboty. Drastyczny wzrost zakażeń

2020-10-14 13:30
Czerwona strefa w Białymstoku prawdopodobnie od soboty
Autor: UM Białystok Czerwona strefa w Białymstoku prawdopodobnie od soboty

Koronawirus w Białymstoku zatacza coraz szersze kręgi. W środę, 14 października, potwierdzono 87 nowych przypadków zakażenia w stolicy województwa podlaskiego. Zmarła też kobieta hospitalizowana w białostockim szpitalu.

Niedźwiedzica Jola w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym

Koronawirus w Białymstoku. Czerwona strefa prawdopodobnie od soboty

Tak dużo przypadków zakażenia koronawirusem w Białymstoku i województwie podlaskim, jak w ostatnich dniach, nie było od początku pandemii. Dzienna liczba zakażonych w regionie sięga już blisko 200. W samą środę WSSE i PUW podały informacje o tym, że w Podlaskiem potwierdzono 174 nowe przypadki zakażenia Sars-CoV-2. 84 z nich dotyczą stolicy województwa. 

Białystok: 36-letni mężczyzna nie miał maseczki na ulicy. Trafi do więzienia

- Nie wiem, dlaczego Sanepid i Ministerstwo Zdrowia nie informują o tym, że zapewne już w sobotę miasto #Białystok znajdzie się w czerwonej strefie - napisał Rafał Rudnicki, wiceprezydent Białegostoku, na Twitterze. - Z moich wyliczeń wynika, że w ostatnich 2 tygodniach przekroczyliśmy w mieście granicę 12 pozytywnych testów na 10 tys. mieszkańców.

Komentujący wpis wiceprezydenta zwrócili również uwagę na to, że Jagiellonia Białystok wstrzymała sprzedaż biletów na sobotni mecz z Lechem Poznań. W rozmowie z "Kurierem Porannym" Urszula Połowianiuk, zastępczyni państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w Białymstoku, przyznała, że ryzyko wejścia Białegostoku w obszar czerwonej strefy od najbliższej soboty jest bardzo wysokie, jednak należy zaznaczyć, że nie ma jasno ustalonych terminów, kiedy aktualizowane są te strefy.

Białystok w czerwonej strefie od 17 października?

Mapę stref czerwonych i żółtych Ministerstwo Zdrowia aktualizowało w każdy czwartek, a zmiany obowiązywać zaczynały od obowiązującej po niej soboty. Przypomnijmy, że obecnie cała Polska znajduje się w obszarze żółtym.

Czy Białystok znajdzie się w czerwonej strefie od 17 października? Najwcześniej dowiemy się tego prawdopodobnie jutro. Obecnie w tym obszarze funkcjonują miasto Suwałki, powiat białostocki, zambrowski oraz wysokomazowiecki.

Poniżej najnowszy raport Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego o nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w woj. podlaskim, zgonach oraz ozdrowieńcach.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE