Kompleks sportowy Politechniki Białostockiej

i

Autor: Politechnika Białostocka

Inwestycja

Kompleks sportowy Politechniki Białostockiej już na wykończeniu. Kiedy zostanie otwarty?

2024-04-13 10:00

Na Politechnice Białostockiej trwa budowa kompleksu kortów i boisk. Prace rozpoczęły się niespełna rok temu. Zakończenie ich planowano na koniec 2023 roku, ale nadal kompleks nie jest w pełni wykończony. Kiedy zostanie otwarty? Szczegóły znajdziecie poniżej.

Duża inwestycja Politechniki Białostockiej

Kompleks sportowy, który budowany jest na terenie kampusu Politechniki Białostockiej ma zawierać w sobie wiele kortów i boisk. Mają się tam znaleźć ORLIK z ruchomymi trybunami, boiska do siatkówki, boisko kalisteniczne, korty do tenisa i pierwsze w Polsce korty do squasha na świeżym powietrzu, a także boiska do gry w siatkówkę plażową, czy w piłkę ręczną. Wartość inwestycji to blisko 8,5 miliona złotych.

Kompleks sportowy Politechniki Białostockiej. Kiedy otwarcie?

Na naszych kortach będą bardzo nowoczesne nawierzchnie i najbardziej zewnętrzna, najważniejsza nawierzchnia musi być ułożona w bardzo specyficznych warunkach termicznych, czyli przez dziesięć nocy z rzędu musimy mieć temperaturę powyżej dziesięciu stopni i to hamuje nas troszkę, by już otworzyć cały kompleks - mówi Rektor Politechniki Białostockiej dr hab. Inż. Marta Kosior-Kazberuk prof. PB.

Kompleks sportowy ma zostać otwarty tej wiosny, na przełomie maja i czerwca.

#MuratorOgroduje: niskie cięcie hortensji Bobo