Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 w Białymstoku już niedługo! Kiedy się odbędzie? Jakie atrakcje? [DATA, PROGRAM]

2022-12-07 7:52
Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 w Białymstoku już niedługo! Kiedy się odbędzie? Jakie atrakcje? [DATA, PROGRAM]
Autor: Marcin Łopienski Na zdjęciu budowa straganów Jarmarku Bożonarodzeniowego w Białymstoku

Zgodnie z tradycją w Białymstoku, na początku grudnia na Rynku Kościuszki rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy 2022. W tym roku w innej formule, z nowym organizatorem, na większej powierzchni i z jeszcze większymi atrakcjami. Kiedy rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 w Białymstoku? Jakie atrakcje przygotowano? My byliśmy na miejscu, kiedy Jarmark Bożonarodzeniowy się rozkładał! Cały program i harmonogram poznasz w dalszej części artykułu.

Białystok. Jarmark Bożonarodzeniowy w nowej formule

Tradycyjnie w grudniu w centrum Białegostoku rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy 2022. W tym roku zaplanowano zupełnie inną formułę tego wydarzenia i postawiono nie tylko na wystawę produktów, ale również aktywność mieszkańców. Oczywiście na stoiskach znowu będzie można kupić produktów lokalnych, ciast, chlebów, wędlin i miodów, wina, piw regionalnych. Nie zabraknie rękodzieła – biżuterii, dodatków, ceramiki, ozdób, a także książek, zabawek, kosmetyków. Organizatorzy w 2022 roku postanowili, aby Jarmark Bożonarodzeniowy w Białymstoku miał zdecydowanie większą powierzchnię, na teren targowiska maja prowadzić świetliste bramy, a nowe domki utworzą bardziej widoczne i oświetlone alejki.

Najważniejsze jest jednak to, że ma być zdecydowanie więcej atrakcji. O tych piszemy poniżej.

Jarmark Bożonarodzeniowy Białystok 2022 – Kiedy?

Jarmark Bożonarodzeniowy rozpocznie się w sobotę 3 grudnia i będzie trwał do 23 grudnia. Stragany będzie można odwiedzać:

  • od poniedziałku do czwartku w godz. 11.00-18.00,
  • w piątki i w soboty w godz. 11.00-20.00,
  • w niedziele od 10.00 do 17.00 (tylko 4 grudnia do 18.00).

Jarmark Bożonarodzeniowy Białystok 2022 – Największe atrakcje

Jedną z największych atrakcji Jarmarku Bożonarodzeniowego w 2022 roku będzie tradycyjna wizyta prawdziwego Mikołaja z Rovaniemi. Odwiedzi on Białystok w niedzielę 4 grudnia. Spotkanie rozpocznie się już o 14.00. Będą koncerty i wspólne kolędowanie, a o 16.30 – uroczyste zapalenie świateł na miejskiej choince. Wydarzenie zakończy się o 18 czytaniem bajki „Jak Zrzędus chciał zepsuć Święta”.

Kolejną atrakcją Jarmarku Bożonarodzeniowego w Białymstoku będą dwie karuzele – wenecka, z której całkowity dochód wesprze działalność Fundacji Pomóż Im oraz wyjątkowa karuzela Santa Claus z reniferowymi gondolami. Kolejną ciekawą nowością jest scena, która będzie aktywna przez cały czas trwania jarmarku. Wśród licznych występów zaplanowano między innymi koncert chóru dziecięcego Opery i Filharmonii Podlaskiej, występy wielu chórów i grup lokalnych, plenerowy pokaz filmu „Grinch: Świąt nie będzie!” i wiele innych atrakcji.

Organizatorzy zaplanowali również Konkurs Piosenki Świątecznej, w którym trzeba będzie zaśpiewać kolędę lub piosenkę świąteczną. Ograniczeń wiekowych nie ma. Jest za to wygrana: 1000 zł, a dla wszystkich finalistów przewidziano nagrody rzeczowe. Zgłoszenia należy wysyłać na dres: konkurs@szamto.pl.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Białymstoku 2022 – Program

Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 Białystok - PROGRAM
Autor: Miasto Białystok
Białystok. Pościg ulicami miasta za 25-letnim Litwinem. Wcześniej ukradł auto
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE