Autor: Paweł Jakubowski

Jagiellonia

Jagiellonia wycięła Puszczę. Dwa wejścia smoka i pięć goli przy Słonecznej

2023-07-30 13:13

To była bardzo udana inauguracja nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy w Białymstoku. Jagiellonia pokonała Puszczę Niepołomice 4:1. Bramki dla Jagi strzelali Łaski, Nene, Pululu i Lewicki. Zobacz jakie.

Pierwszy celny strzał oddała Puszcza Niepołomice, ale na posterunku był bramkarz Jagi Zlatan Alomerović. Później do głosu dochodzili Żółto-Czerwoni, dobrej okazji nie wykorzystał m.in Jesus Imaz.

Przed przerwą Jaga wyszła na prowadzenie. W kontrataku Jagiellonii piłka trafiła do Wojciecha Łaskiego, który silnym strzałem pokonał bramkarza gości.

Po przerwie Dominik Marczuk mógł dać prowadzenie białostoczanom, ale dwa strzały z bliskiej odległości obronił golkiper Puszczy.

W 66 minucie Jaga prowadziła już 2:0, po ładnym uderzeniu z narożnika pola karnego Portugalczyka Nene. Bramkarz gości był w tej akcji bez szans.

W 75 minucie zrobiło się dwa 2:1. Łukasz Sołowiej pokonał bramkarza Jagi strzałem przy słupku.

Wejścia smoka

Kluczową rolę w końcówce spotkanie odegrali rezerwowi. Afimico Pululu po dwóch minutach od wejścia na boisko zdobył gola głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 81. munucie

Jeszcze lepsze wejście smoka zanotował Jakub Lewicki, który w pierwszym kontakcie z piłką, w 88 minucie ustalił wynik na 4:1.

W piątek 4 sierpnia Jagiellonia zagra u siebie z Widzewem Łódź.