Autor: Jagiellonia Białystok

Ekstraklasa

Jagiellonia rozbiła Górnik Zabrze i została liderem Ekstraklasy! Zobacz bramki

2023-08-27 23:38

Jagiellonia Białystok rozegrała znakomite spotkanie i pokonała Górnik Zabrze 4:1. To czwarta wygrana z rzędu, która dała białostoczanom fotel lidera PKO BP Ekstraklasy.

Jagiellonia - Górnik

Piłkarze Jagiellonii wiedzieli przed meczem, że jeżeli pokonają Górnik, to obejmą dowodzenie w lidze. Wcześniej szansę na to miało Zagłębie, ale przegrało z Koroną Kielce.

Białostoczanie ruszyli do ataków od samego początku i już od 7 minuty prowadzili. Podanie Diegueza wykorzystał Jose Naranjo, który minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki.

Po 17 minutach było już 2:0 dla Jagielollnii. Akcję tym razem rozpoczął Naranjo, który dośrodkował do Imaza, a ten z bliskiej odległości trafił głową do bramki rywali

Jaga szukała trzeciego gola, ale to rywali trafili na 2:1, bo błąd w defensywie wykorzystał Sebastian Musiolik, strzelając tuż przy słupku.

Kolejny gol Jagiellonii. Kapitalne trafienie Wdowika

Tuż przed przerwą blisko narożnika pola karnego został sfaulowany Dominik Marczuk. Górnik grał w osłabieniu, bo sędzia wyrzucił z boiska Kamila Lukoszka.

Do piłki podszedł Bartłomiej Wdowik i huknął nie do obrony w okienko bramki Górnika. To drugie trafienie Bartka z rzut wolnego w tym sezonie.

Jagiellonia - Górnik. Druga Połowa

W 62. minucie gola strzelił Imaz, ale sędzie odgwizdał spalonego.

3 minut później na 4:1 trafił Dominik Marczuk, który otrzymał dobre podanie od Kubickiego, zakręcił obrońcami i pokonał golkipera gości.

Wynik spotkanie mógł podwyższyć Pululu, ale jego zbyt lekki strzał obronił bramkarz.

Lider Ekstraklasy w Białymstoku

To było czwarte zwycięstwo z rzędu w tym sezonie, które dało Jadze fotel lidera PKO BP Ekstraklasy. Białostoczanie mają na koncie 12 punktów, o dwa oczka więcej od drugiej w tabeli Legi Warszawa.

To pierwszy "lider" dla Jagiellonii od kilku dobrych lat.