Jaga- ŁKS

Autor: Biuro prasowe Jagiellonii Białystok

Jagiellonia pokonała ŁKS Łódź i zagra w grupie mistrzowskiej [AUDIO]

2020-06-11 20:10

Jagiellonia Białystok środowym (10.06) meczem w Łodzi mogła zapewnić sobie awans do grupy mistrzowskiej. Szanse wykorzystała ogrywając ŁKS 3:0. Po podziale tabeli żółto-czerwoni będą mogli walczyć o miejsce na podium.

Pierwsze 10 minut tego spotkania, to ataki drużyny ŁKS-u, która próbowała zaskoczyć naszą defensywę  atakiem pozycyjnym. Defensywa Jagiellonii spisywał się jednak bez zarzutów.  Następnie szybką kontrę przeprowadzili żółto-czerwoni.  Piłkę zza polem karnym otrzymał Jakov Puljic i technicznym strzałem dał Jadze prowadzenie

W 27. minucie Jaga podwyższyła prowadzenia na 2:0. W pole karne rywali z futbolówką wbiegł Maciej Makuszewski i oddał mocny strzał ,po którym piłka trafiła w słupek, a następnie odbiła się od bramkarza i wpadła do bramki. Gol została zaliczono na konto Arkadiusza Malarza jako bramka samobójcza.

- W kolejnych meczach postaram się o "czysta bramkę" - przyznał po spotkaniu skrzydłowy Jagiellonii

Posłuchaj: Makuszewski o meczu z ŁKS-em Łódź

Gospodarze najlepsza okazje na zdobycie gola mieli  w 54. minucie, jednak piłkę zmierzająca do siatki wybił Jakov Puljić. W 69 minucie po faulu na Zoranie Arseniczu Jagiellonia otrzymała rzut karny, który na gola zamienił Martin Pospisil.

Jaga pewnie wygrała i po podziale tabeli zagra w grupie mistrzowskiej. Zanim to się stanie, w niedzielę będzie mogła poprawić swój dorobek punktowy. Od godz. 18. zagra w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego  z wiceliderem tabeli Piastem Gliwice

Podwójna Gorąca 20 Radia ESKA - notowanie 144! #2xGoraca20 - lista hitów ESKI 08.06.2020