Autor: Biuro Prasowe Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze. Konsekwencja, gra do końca i fura szczęścia dały trzy punkty

Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze. Konsekwencja, gra do końca i fura szczęścia dały Jadze trzy punkty

2022-02-14 20:17

Jagiellonia Białystok nieoczekiwanie wygrała 2:1 z Górnikiem Zabrze. Choć piłkarze Piotra Nowaka nie byli faworytami i na boisku stworzyli sobie mniej klarownych sytuacji, to dzięki dobrym zmianom i konsekwentnej grze do samego końca wykorzystali błędy przeciwnika. Gole dla żółto-czerwonych zdobyli Tomas Prikryl i Karol Struski.

Pierwszą dobrą sytuację pod bramką rywala stworzyli sobie goście, choć to kolega Daniela Bielicy próbował zaskoczyć własnego rywala. Kolejne groźne uderzenie również trzeba zapisać na konto Jagiellonii. Tym razem w 26. minucie spotkania petardę w kierunku bramki Górnika posłał Fiodor Cernych, ale Bielica nie dał się zaskoczyć.

Zawodnicy trenera Jana Urbana potrzebowali więcej czasu na wymienienie kilku zagrań w obrębie pola karnego Jagiellonii. Ale jak już to zrobili, to w 29. minucie powinna być bramka. Bez problemu defensywę białostoczan ograł Bartosz Nowak, wyłożył idealną piłkę Lukasowi Podolskiego, ale ten trafił wprost w Zlatana Alomerovicia. Kolejna akcja zakończyła się już w trafieniem gospodarzy. Jaga grała w „10” po tym jak z boiska musiał zejść Miłosz Matysik, a za niego nie zdążył jeszcze pojawić się Bogdan Tiru. Przewagę w polu karnym i problem z przekazywaniem krycia u białostoczan wykorzystał Piotr Krawczyk.

Przed przerwą po jednej sytuacji stworzyły sobie obydwie drużyny. W Jagiellonii duet Pospisil-Struski wykreowali szansę Andrzejowi Trubesze, ale ten fatalnie przestrzelił. Z drugiej strony boiska idealną okazję zmarnował Krawczyk.

Po zmianie stron obydwaj trenerzy zdecydowali się sporo zmian we własnych drużynach. Piotr Nowak postanowił wprowadzić Wojciechowskiego, Nalepę i Nasticia, co podobnie jak w Niecieczy rozruszało ofensywę Jagiellonii. W 66. minucie Bogdan Tiru zgrał piłkę do Tomasa Prikryla, a ten korzystając z biernego krycia Wiśniewskiego pokonał Bielicę.

Górnik obudził się dopiero po stracie bramki. Do ataku ruszyli przede wszystkim Alasana Manneh i Nowak. I po akcji tej dwójki powinno być 2:1, ale Michał Pazdan, który spalił moment podania wybił piłkę zmierzającą do siatki. I choć w końcówce to gospodarze mocniej naciskali przeciwnika, to jednak Jagiellonia odnotowała pierwsze ligowe zwycięstwo w 2022 roku. Żółto-czerwoni w doliczonym czasie wyprowadzili zabójczą kontrę, a decydującego gola strzelił Karol Struski.

W 22. kolejce Jagiellonia Białystok 19 lutego zagra przy Słonecznej z Cracovią.

Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok 1:2 (1:0)

Bramki: Krawczyk 36’ – Prikryl 66’, Struski 90+2'

Górnik: Bielica – Wiśniewski, Janicki (52’ Szymański), Gryszkiewicz – Dadok (56’ Pawłowski), Kubica (52’ Stalmach), Manneh (87' Mvondo), Janza – Podolski, Nowak – Krawczyk.

Jagiellonia: Alomerović – Olszewski (46’ Wojciechowski), Pazdan, Matysik (36’ Tiru), Wdowik – Pospisil (62’ Nalepa), Struski, Mystkowski – Prikryl – Trubeha (46’ Nastić), Cernych (87' Lutostański).

Kartki: Janża, Olszewski