Jagiellonia Białystok. Czterech piłkarzy na wylocie z klubu

i

Autor: Biuro Prasowe Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok. Czterech piłkarzy na wylocie z klubu

Jagiellonia Białystok. Czterech piłkarzy na wylocie z klubu

2022-05-17 11:30

Jagiellonia Białystok w sobotę rozegra swój ostatni ligowy mecz w tym sezonie Ekstraklasy. Żółto-czerwoni są już pewni utrzymania, dlatego skupiają się na tworzeniu zespołu na kolejne rozgrywki. W związku z tym zapadły pierwsze decyzje odnośnie składu na kolejny sezon.

Jagiellonia Białystok w ostatnim meczu przeciwko Legii Warszawa zagwarantowała sobie utrzymanie w Ekstraklasie. Białostoczanie po remisie ze stołeczną ekipą szykują się już teraz wyłącznie na kończące rozgrywki spotkanie z Górnikiem Łęczna.

W klubie natomiast rozpoczęła się już budowa zespołu na kolejny sezon. Nadal nie wiadomo, czy na fotelu trenera pozostanie Piotr Nowak, niepewna jest również przyszłość Jesusa Imaza, podobnie sytuacja wygląda kluczowych zimowych nabytków białostoczan. Choć Diego Carioca i Marc Gual są na innych warunkach w klubie, to ich przyszłość uzależniona jest od decyzji FIFA i UEFA.

CZYTAJ TAKŻE: Drewniana ścieżka widokowa w Mielniku. Widok z Góry Rowskiej zapiera dech w piersiach! [ZDJĘCIA]

Prezes Jagiellonii Wojciech Pertkiewicz i dyrektor sportowy Łukasz Masłowski zajęli się zatem tym, co zapowiadali od dawna. Mianowicie czyszczeniem białostockiej szatni. Obydwaj od samego początku swojej obecności w Białymstoku mówili o zbyt szerokiej kadrze zespołu, w której jak na polskie warunki jest po prostu za dużo twarzy.

Pertkiewicz z Masłowskim zdecydowali zatem o pożegnaniu się z czterema niepotrzebnymi graczami. Chodzi o Błażeja Augustyna, Filipa Piszczka, Pavelsa Steinborsa i Michała Żyrę. Wszystkim 30 czerwca kończą się kontrakty z Jagiellonią i nie zostaną one przedłużone.

CZYTAJ TAKŻE: Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz marzy o drogiej maszynie rolniczej [WIDEO]

Źródło: poranny.pl

Kim jest Mr. Polska?