Hot16Challenge2: Jest kolejna PETARDA z Podlasia! Tym razem od Maxima [WIDEO]

2020-05-08 13:05
Hot16Challenge2: Jest kolejna PETARDA z Podlasia! Tym razem od Maxima
Autor: Maxim Hot16Challenge2: Jest kolejna PETARDA z Podlasia! Tym razem od Maxima

Hot16Challenge trwa! Rękawicę podjął również Maxim, kładąc na bit autorstwa Leeo konkretne 16 wersów i dorzucając do wyzwania kolejne nominacje. Wyszła z tego prawdziwa północno-wschodnia PETARDA! Posłuchajcie jej na ESKA.PL Białystok.

Spis treści

  1. Hot16Challenge 2. Maxim dołącza do wyzwania
  2. Hot16Challenge2. O co chodzi w wyzwaniu?
  3. Hot16Challenge 2 - drzewko. Co to jest?
  4. Hot16Challenge - drzewko. Gdzie znaleźć?

Hot16Challenge 2. Maxim dołącza do wyzwania

Sztuczne afery już zostaw, bo droga nie tędy. Weź lepiej pomyśl, jak możesz tu pomóc, a nie komuś wy...ać zęby - nawija Maxim w zwrotce nagranej na potrzeby Hot16Challenge - wyzwania, które robi w sieci prawdziwą furorę. Białostocki raper dołączył do grona podlaskich (i oczywiście polskich) wykonawców wspierających walkę z pandemią COVID-19. Wcześniej zrobili to już m.in. KPSN, Lukasyno czy Tetris. W zestawieniu nie brakuje również raperów z tzw. podziemia, ponieważ Hot16Challenge 2 roznosi się w sieci jak... wirus!

Do tej pory w Hot16Challenge2 wzięli udział m.in. tacy rozpoznawalni podlascy raperzy, jak:

Niedługo prawdopodobnie usłyszymy również Hot16Challenge w wykonaniu Ciry, którego nominował Waldemar Kasta.

Jak brzmi szesnastka zaserwowana nam przez Maxima na potrzeby Hot16Challenge 2? Sprawdźcie sami!

Hot16Challenge 2. Kim jest Maxim?

Piotr Maksim (ps. Maxim) to białostocki raper i aktywista hip hopowy. Działalność na scenie zaczynał jako uczestnik tzw. ustawek freestyle'owych. Był również organizatorem rozmaitych eventów na rzecz promocji białostockiego hip hopu.

Absolwent i stypendysta Uniwersytetu w Białymstoku uczestniczył w zorganizowanej przez uczelnię konferencji pod hasłem "Miejska poezja, która tętni w bruku, czyli polska kultura hip-hopowa: miłoszOFFnia’’. Wraz z innymi muzykami opowiadał poezję Czesława Miłosza hip-hopem.

W lokalnym podziemiu Maxim debiutował mixtapem (nagranym wraz z Adachem) "Rzuć to na sprzęt!". W 2013 roku ukazała się jego solowa płyta "MAXYMALNIE". W 2014 roku związał się z warszawską wytwórnią Aloha Entertainment. W ramach współpracy powstał album Maxim & Blaze "Reszty nie trzeba". W 2016 roku raper wydał kolejny solowy longplay "MAXIMUS", a 2 lata później - projekt Maxim & Pablo Subito "All In".

Od 2018 roku Maxim występuje jako frontman podlaskiego kolektywu SamoHa.

Posłuchaj, co zrobić gdy zawał dotknie Ciebie lub kogoś z Twojego otoczenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Hot16Challenge2. O co chodzi w wyzwaniu?

Hot16Challenge2 to akcja zapoczątkowana przez rapera Solara. Jej pierwotnym założeniem jest nagrywanie 16 wersów (odpowiednik 1 zwrotki kawałka rapowego) na dowolny temat, w szybkim tempie (w 1. edycji zaleceniem było nawet niepoddawanie wokali żadnej obróbce), na dowolnym bicie. Ma się to odbyć w ciągu doby od otrzymania nominacji. Tę ostatnią poszczególni raperzy otrzymują od tych, którzy położyli już swoje "szesnastki". Do nagranej zwrotki trzeba dołączyć proste wideo, które wyląduje na Youtube.

Hot16Challenge 2 - drzewko. Co to jest?

Jedną z najczęściej wyszukiwanych fraz w kontekście Hot16Challenge 2 jest drzewko. Co to takiego? Drzewko Hot16Challenge to inaczej mapa nominacji. W tym roku dostępna jest dla wszystkich internautów. Dzięki drzewku mogą oni śledzić, jak rozwija się bijący rekordy popularności challenge.

Hot16Challenge - drzewko. Gdzie znaleźć?

Drzewko Hot16Challenge pozwala śledzić na bieżąco nowe nagrania i wykonawców, którzy dołączają do wyzwania. Dzięki temu nie umknie wam żadne z nagrań. Aby ułatwić dostęp do wszystkich zgłoszeń, powstała specjalna, na bieżąco aktualizowana witryna internetowa hot16challenge.network. Poza informacją, kto wziął udział w wyzwaniu, znajdziecie również odnośniki do strony Geniusa, gdzie opublikowane są pełne wersy stworzone przez raperów i nie tylko.

COŚ DOBREGO #020
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE