Hajnówka. Jechał ZBYT WOLNO. Policjanci zatrzymali kierowcę mercedesa do kontroli

2021-07-20 11:02 agada
Hajnówka. Jechał ZBYT WOLNO. Policjanci zatrzymali kierowcę mercedesa do kontroli
Autor: KWP Białystok Hajnówka. Jechał ZBYT WOLNO. Policjanci zatrzymali kierowcę mercedesa do kontroli

Zazwyczaj policjanci zatrzymują do kontroli kierowców, którzy jadą zbyt szybko. Tym razem jednak zainteresowanie funkcjonariuszy wzbudził kierowca mercedesa, który poruszał się ulicami Hajnówki z podejrzanie niewielką prędkością. Jak się okazało, miał sporo na sumieniu.

Zdarzenie miało miejsce w miniony czwartek (15 lipca) na jednej z ulic Hajnówki. Wówczas policjanci zauważyli mercedesa, który poruszał się z niewielką prędkością. Zachowanie kierowcy wzbudziło zainteresowanie policjantów. W trakcie kontroli mundurowi znaleźli przy kierowcy foliowe zawiniątko z zawartością białego proszku. Mężczyzna posiadał przy sobie również plastikowe pudełko, w którym znajdował się woreczek strunowy z zielonymi tabletkami. 

- 32-latek powiedział policjantom, że biały proszek to keratyna, natomiast tabletki to testosteron, które kupił za granicą. Wstępne badania narkotesterami wykazały, że znalezione substancje to amfetamina i tabletki ecstazy -  informuje st. sierż. Paulina Pawluczuk-Kośko, oficer prasowa hajnowskiej policji.

W trakcie kontroli także u jednego z pasażerów policjanci znaleźli zawiniątko z suszem roślinnym. -  31-latek tłumaczył, że znalazł je na chodniku. Wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana. Również w mieszkaniach mężczyzn hajnowscy kryminalni ujawnili kolejne narkotyki. W domu 32-latka zabezpieczono biały proszek, natomiast w mieszkaniu 31-latka susz roślinny. Wstępne badania narkotesterami wykazały, że znalezione substancje to ecstazy i marihuana - dodaje oficer prasowa.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Zgodnie z Kodeksem karnym grozi im kara do 10 lat więzienia.

Raport z anteny 19.07, godz.10

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE