Hajnówka. Chciała sprzedać rower w internecie. Straciła 22 tysiące złotych

i

Autor: pixabay.com Hajnówka. Chciała sprzedać rower w internecie. Straciła 22 tysiące złotych

Hajnówka. Chciała sprzedać rower w internecie. Straciła 22 tysiące złotych

2022-01-27 12:14

Ofiarą oszustwa padła mieszkanka Hajnówki. 40-letnie kobieta na jednym z portali aukcyjnych chciała sprzedać rower, ale ostatecznie została oszukana. Straciła 22 tysiące złotych.

40-latka do hajnowskich policjantów zgłosiła się w poniedziałek (24 stycznia) i poinformowała, że padła ofiarą oszustwa podczas sprzedaży roweru. W komunikacie KPP w Hajnówce czytamy: - Z jej relacji wynikało, że zamieściła ogłoszenie na jednym z portali aukcyjnych. Z hajnowianką, już po kilku minutach, poprzez popularny komunikator skontaktował się potencjalny klient. Zaproponował jej możliwość odbioru roweru za pośrednictwem kuriera. W tym celu przesłał przez komunikator grafikę z logo firmy kurierskiej oraz link do formularza. Po jego wypełnieniu kobieta miała otrzymać pieniądze. 40-latka wypełniła formularz wpisując swoje imię, nazwisko, numer klienta oraz hasło, takie jak podczas logowania do bankowości internetowej. Następnie przez fałszywą stronę firmy kurierskiej zalogowała się na konto bankowe. Tym samym dała dostęp oszustowi do swojego konta.

Kiedy kobieta po chwili chciała zalogować się do swojego konta, okazało się to niemożliwe. 40-latka otrzymywała komunikaty o błędnym loginie i haśle. Po wizycie w placówce bankowej okazało się, że z jej konta zniknęły blisko 22 tysiące złotych.

- Oszuści mając dostęp do konta kobiety wygenerowali 3 kody blik, a następnie wypłacili pieniądze w bankomacie na terenie województwa małopolskiego. Dodatkowo zrobili zakupy w sklepie internetowym, dokonali przelewu przez jeden z międzynarodowych systemów płatności oraz zaciągnęli kredyt na 4000 złotych – dodaje podlaska policja.

Tu zginęła 17-letnia Emilia

Bardzo trudny quiz o seksie

Pytanie 1 z 8
Czy wiesz, że brytyjski wywiad MI6 używał spermy w trakcie I wojny światowej? Do czego była im potrzebna?