Festiwal LALKANIELALKA. Ulicami Białegostoku ruszy parada. Gdzie będą utrudnienia?

2022-06-21 10:51
Festiwal LALKANIELALKA. Ulicami Białegostoku ruszy parada. Gdzie będą utrudnienia?
Autor: Łukasz Stepaniuk Festiwal LALKANIELALKA. Ulicami Białegostoku ruszy parada. Gdzie będą utrudnienia?

We wtorek 21 czerwca w Białymstoku rozpocznie się Festiwal Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA. Uroczyste otwarcie będzie połączone z paradą teatralną, która przejdzie przez centrum miasta. Jakie utrudnienia czekają białostoczan?

LALKANIELALKA to jedna z najtrwalszych tradycji akademickich i kulturalnych w Polsce. To największe tego typu wydarzenie w Europie i jedyny festiwal w Polsce prezentujący szkoły lalkarskiej z całego świata. Festiwal organizowany jest co dwa lata, na przemian z Metamorfozami Lalek i od początku towarzyszy Dniom Białegostoku. Tematem kluczowym inaugurującej festiwal parady jest wolność. Zarówno ta rozumiana jako swoboda artystyczna jak i ta, która w kontekście bandyckich interwencji w Ukrainie jest dziś deptana. Wydarzenie polegać ma na wędrówce "pływającej wyspy" spod Białostockiego Teatru Lalek do Akademii Teatralnej.

Białystok. Utrudnienia na ulicach 21.06.2022

Z powodu organizacji parady inaugurujący X Festiwal Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA we wtorek (21 czerwca) w godz. 17:30-18:35 w Białymstoku będzie miało zamknięcie ruchu kołowego (po jednym pasie jezdni) na trasie przemarszu:

  •  Kalinowskiego (od Białostockiego Teatru Lalek),
  •  placu NZS,
  •  Liniarskiego,
  •  Lipowej,
  •  Rynku Kościuszki,
  •  Sienkiewicza do nr 14 (Akademia Teatralna).

Białystok. Zmiana trasy kursowania autobusów

Autobusy linii 7

- w kierunku Fast pojadą ulicami: Curie-Skłodowskiej – Legionowa – Sienkiewicza – Piłsudskiego (pominięcie przystanku Piłsudskiego/Waryńskiego nr inw. 306) – Częstochowska – Lipowa i dalej stałą trasą;

- w kierunku Piastowska pojadą ulicami: Dąbrowskiego – Piłsudskiego – Sienkiewicza – Legionowa – Curie-Skłodowskiej i dalej stałą trasą.

Autobusy linii 8

- w kierunku Starosielc pojadą ulicami: Piłsudskiego – Sienkiewicza – Legionowa – Curie-Skłodowskiej i dalej stałą trasą.

Autobusy linii 10

- w kierunku Dworca PKP pojadą ulicami: Curie-Skłodowskiej – Legionowa – Sienkiewicza – Piłsudskiego (pominięcie przystanku Piłsudskiego/Waryńskiego nr inw. 306) – Częstochowska – Lipowa i dalej stałą trasą,

- w kierunku Kleosina pojadą ulicami: Dąbrowskiego – Lipowa – Malmeda – Piłsudskiego – Sienkiewicza – Legionowa – Curie-Skłodowskiej i dalej stałą trasą.

Autobusy linii 20

- w kierunku osiedla Leśna Dolina pojadą ulicami: Jurowiecka – Sienkiewicza – Piłsudskiego (pominięcie przystanku Piłsudskiego/Waryńskiego nr inw. 306) – Częstochowska – Grochowa – Kalinowskiego – Sosnowskiego i dalej stałą trasą;

- w kierunku Elektrociepłowni pojadą ulicami: Wyszyńskiego – Sosnowskiego – Kalinowskiego – Grochowa – Lipowa – Malmeda – Piłsudskiego i dalej stałą trasą.

Autobusy linii 26

- w kierunku osiedla Nowe Miasto pojadą ulicami: Jurowiecka – Sienkiewicza – Legionowa – Curie-Skłodowskiej i dalej stałą trasą.

Autobusy pozostałych linii w przypadku krótkich (do 10 minut – na czas przemarszu parady) zamknięć odcinków wymienionych ulic będą oczekiwały na możliwość przejazdu.

Tomaszewski zdecydowanie o Rybusie: W kadrze nie ma dla ciebie miejsca!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE