Jagiellonia Białystok. Kadra na obóz w Opalenicy. Jedno ważne nazwisko na liście!

i

Autor: Biuro Prasowe Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok. Kadra na obóz w Opalenicy. Jedno ważne nazwisko na liście!

Jagiellonia Białystok. Kadra na obóz w Opalenicy. Jedno ważne nazwisko na liście!

2022-06-20 11:45

Jagiellonia Białystok. Jesus Imaz, mający przedłużyć kontrakt i Ivan Runje, który wraca do rywalizacji o miejsce w składzie po kontuzji, znaleźli się w kadrze piłkarzy żółto-czerwonych na rozpoczynający się w poniedziałek blisko dwutygodniowy obóz przygotowawczy w Opalenicy.

W kadrze Jagiellonii Białystok jest 29 zawodników. Z zespołem będą przygotowywać się do nowego sezonu piłkarskiej ekstraklasy m.in. zawodnicy pozyskani dotąd w przerwie letniej - młodzieżowiec z Lecha Poznań, obrońca Mateusz Skrzypczak oraz pomocnicy - Portugalczyk Nene i kolejny młodzieżowiec Wojciech Łaski, który przeszedł do Jagiellonii z pierwszoligowego spadkowicza GKS Jastrzębie.

ZOBACZ TAKŻE: Jagiellonia Białystok. Klub straci dwa talenty? zagraniczne potęgi mocno zainteresowane

Jagiellonia Białystok. Powroty znanych twarzy

W kadrze Jagiellonii Białystok jest też np. Hiszpan Juan Camara, ostatnio stale wypożyczany (grał w lidze rumuńskiej i azerskiej) i doświadczony chorwacki stoper Ivan Runje, który nie zagrał ani razu od kwietnia ubiegłego roku, bo długo leczył kontuzję.

Nie wyjechali na obóz zawodnicy, z którymi Jagiellonia Białystok nie przedłużyła umów albo szukający nowych pracodawców. To m.in. doświadczony łotewski bramkarz Pavels Steibors, Michał Żyro czy Przemysław Mystkowski. W ostatnich dniach do zagranicznych klubów trafili też Karol Struski (Cypr) i Michał Nalepa (Turcja). Nie ma również w kadrze Hiszpana Marca Guala i Brazylijczyka Diego Carioki, którzy zostali czasowo pozyskani z ligi ukraińskiej w końcówce poprzedniego sezonu i byli ważnymi postaciami zespołu broniącego się przed spadkiem niemal do ostatniej kolejki.

10 młodzieżowców w kadrze Jagiellonii Białystok

Nowy szkoleniowiec Jagiellonii Białystok Maciej Stolarczyk, który przejął zespół po Piotrze Nowaku, zabrał na zgrupowanie dziesięciu młodzieżowców. W tym aż trzech bramkarzy, którzy będą próbowali rywalizować o miejsce w bramce białostoczan z Serbem Zlatanem Alomerovicem. Z pięciu nominalnych napastników również trzech to młodzieżowcy choć Bartosz Bida ma już doświadczenie w grze i na swoim koncie bramki zdobyte w ekstraklasie.

Plan sparingów Jagiellonii Białystok w Opalenicy

Podczas obozu w Opalenicy Jagiellonia Białystok ma zaplanowane trzy gry kontrolne. Rywalami będą:

  • Warta Poznań (25 czerwca),
  • Lech Poznań (28 czerwca),
  • Chojniczanka Chojnice (2 lipca).

Nowy sezon białostoczanie rozpoczną 16 lipca meczem u siebie z Piastem Gliwice.

Jagiellonia Białystok. Kadra na obóz w Opalenicy

Bramkarze: Zlatan Alomerović, Xavier Dziekoński (M), Sławek Abramowicz (M), Miłosz Piekutowski (M).

Obrońcy: Kacper Tabiś, Paweł Olszewski, Israel Puerto, Bojan Nastić, Bartłomiej Wdowik, Ivan Runje, Miłosz Matysik (M), Michał Pazdan, Mateusz Skrzypczak, Bogdan Tiru.

Pomocnicy: Bartosz Bernatowicz (M), Jakub Lewicki (M), Juan Camara, Taras Romanczuk, Oliwier Wojciechowski (M), Rui Nene, Wojciech Łaski, Martin Pospisil, Fedor Cernych, Tomas Prikryl.

Napastnicy: Bartosz Bida (M), Mateusz Kowalski (M), Andrzej Trubeha, Jesus Imaz, Maciej Twarowski (M).

W Żabce robot zrobi Ci hot-doga. To nie film, to rzeczywistość