Erozja, czyli życie w trakcie wojny. Wystawa fotoreportera wojennego w Białymstoku

2021-02-17 22:47
Michał Zieliński Erozja
Autor: Michał Zieliński

W białostockim Ośrodku Kultury odbędzie się 10. Festiwal Kultur i Podróży “Ciekawi Świata”. 23. lutego zaplanowano wernisaż wystawy "Erozja" Michała Zielińskiego.

-Zwykli ludzie nie idą na wojnę, to ona do nich przychodzi - można przeczytać w zapowiedzi wystawy zdjęć jednego ze współczesnych reporterów wojennych. 

Michał Zieliński pojechał do Syrii fotografować codzienne życie mieszkanców kraju ogarniętego konfliktem wojennym. Wystawa jest opowieścią o życiu ludzi w czasie wojny.  Na spotkaniu autorskim towarzyszącym wystawie „Erozja” autor opowie o tym,  co go tam zaskoczyło, do czego zdążył się przyzwyczaić i jak wygląda życie mieszkańców rejonu konfliktu.

Wystawa ukazuje nie tyle zniszczenia w Syrii przez konflikty zbrojne, ale głownie człowieka, który stara się przywracać zwykłą codzienność w miejscach zdegradowanych przez działania wojenne.

Wernisaż wystawy:

23 lutego, godz. 19:00 klub Fama, ul. Legionowa 5

Prowadzenie spotkania: Rafał Siderski

Kurator wystawy: Artur Reszko

Margaret o nowej płycie i współpracy z Natalią Szroeder
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE