Dojlidy Wang Zeng Yi

i

Autor: Dojlidy Białystok

Tenis

Dziesiąta rakieta świata pokonana. Sensacyjne zwycięstwo Dojlid Białystok

2023-11-18 19:40

Tenisiści stołowi SBR Dojlid Białystok pokonali wicelidera Lotto Superligi – Gwiazdę Bydgoszcz. Największą sensacją spotkania był mecz Wandżiego, który ograł dziesiątą rakietę światowego rankingu – Koreańczyka Jang Woojina.

Pojedynek z Gwiazdą, to był prawdziwy rollercoaster. Dojlidy przegrywały, ale rozstrzygnęły spotkanie w Tie-breaku.

Pierwsze starcie

Damian Węderlich nie miał za wiele do powiedzenia w starciu liderem zespołu rywali. Jang Woojin zajmujący dziesiąte miejsce w światowym rankingu WTT wygrał 3:0

Drugi pojedynek

Wang Zeng Yi, po wyrównanym meczu pokonała 3:1 Artura Grelę. Wszystkie sety rozstrzygnęły się w końcówce, przeważyło doświadczenie Wandżiego.

Mecz nr. 3

Zawodnik Dojlid Asuka Machi prowadził już z najskuteczniejszym zawodników ligi, młodym Vladislavem Ursu 2:1. Rywal jednak doprowadził do remisu, a w piątej partii wykazał się lepszymi nerwami, wygrywając 6:3.

Stracie czwarte

Przyniosło jedną z największych sensacji tego sezonu. Wandżi pokonał 3:1 lidera Gwiazdy Bydgoszcz, Koreańczyka Jang Woojina, który według rankingu WTT jest dziesiąta rakietą świata.

Tie-break

Kropkę nad i postawił debel Asuki Machi i Damiana Węderlicha, którzy wygrali 3:1 z duetem Artura Greli i Vladislava Ursu. 

- Chociaż mamy bardzo silną drużynę to przyznam, że nie spodziewałem się, że mogą grać aż tak dobrze – mówi menadżer klubu, Piotr Anchim.

19 listopada mecz w Białymstoku

Teraz Dojlidy zmierzą się z Polonią Bytom, a apetyt na kolejne zwycięstwo jest naprawdę wysoki.

Mecz o godz. 16:00 w hali szkoły przy uli. Suchowolca 26.

Debiut nowego marszałka. Co dalej z Szymonem Hołownią? | DUDEK O POLITYCE
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE