Dyrektorzy szkół w Białymstoku otrzymają solidną podwyżkę? Znamy proponowaną kwotę

i

Autor: pexels.com pexels.com - zdjęcie ilustracyjne

Dyrektorzy szkół w Białymstoku otrzymają solidną podwyżkę? Znamy proponowaną kwotę

2023-03-06 13:25

Radna Joanna Misiuk zaproponowała podwyżkę dla dyrektorów białostockich szkół. Teraz miasto analizuje możliwości wzrostu wynagrodzenia, ale poprze zwiększenie dodatku funkcyjnego. W dalszej części artykułu przeczytasz o jaką kwotę chodzi.

Podwyżki dla dyrektorów szkół w Białymstoku

Swoją propozycję radna Joanna Misiuk argumentuje tym, że wszyscy dyrektorzy szkół w Białymstoku pełnią swoje obowiązki w sposób rzetelny i odpowiedzialny, a pracują tylko w jednym miejscu.

W dodatku w ostatnich latach mierzyli się oni z poważnymi wyzwaniami, takimi jak pandemia czy napływ uczniów z Ukrainy oraz realizowanie wielu kluczowych projektów ministerialnych.

Podwyżki dla dyrektorów szkół w Białymstoku – proponowana kwota

- A ze względu na rosnące koszty życia, inflację, która negatywnie wpływa na budżety domowe, ale też biorąc pod uwagę budżet miasta na 2023 proszę o przyznanie podwyżek na poziomie minimum 500 zł wszystkim dyrektorom publicznych placówek oświatowych miasta Białegostoku. Bardzo proszę też o zabezpieczenie podwyżek wicedyrektorom, którzy nieustannie wspierają w pracy naszych dyrektorów - napisała w interpelacji do prezydenta radna Joanna Misiuk.

W odpowiedzi sekretarz miasta informuje, że podwyższenie wynagrodzenia dyrektorów, jak i wicedyrektorów może nastąpić poprzez zmianę wysokości dodatku motywacyjnego i/lub funkcyjnego.

Na rok 2023 zapowiedziane zostało podwyższenie wysokości dodatków.

Białystok. Mężczyzna wysiadł z auta i runął na ziemię. Dramatyczna akcja ratunkowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE