Wandżi 2

Autor: Robert Kruk

Dojlidy idą jak burza. Polonia Bytom pokonana 3:0

2020-10-19 0:56

Przerwa w rozgrywkach Lotto Superligi w niczym nie osłabiła siły rażenia Dojlid Białystok. Drużyna pokonała na wyjeździe Polonię Bytom 3:0 i awansowała w tabeli na czwarte miejsce.

Zwycięstwo nad Polonia było szóstym tryumfem białostoczan w tym sezonie. Po raz kolejny błysnął kapitan zespołu - Wang Zeng Yi, który odniósł siódme indywidualne zwycięstwo. W meczu z Polonią ograł Dariusza Wróbla bez straty seta.

Następnie pozyskany latem zawodnik z Białorusi Aleksander Khanin stoczył z Robertem Florasem pięciosetowy bój zakończony wygraną 3:2 (8:11, 11:5, 7:11, 11:7, 11:2).

Zwycięstwo po bardzo zaciętym i równiez pięciosetowym meczu odniósł też Yongyin Li, który pokonała  Filipa Szymańskiego 3:2 i przypieczętował triumf Dojlid w całym spotkaniu.

Dojlidy zgromadziły już 17. punktów i awansowały na czwarte miejsce w tabeli. Dziś (19.10) zagrają we własnej hali Zooleszczą Gwiazdą Bydgoszcz. Początek o godz. 18.

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?