Dojlidy wygrały

Autor: uksdojlidy

Dojlidy Białystok pokonały AZS Gdańsk i awansowały na 5 miejsce

2022-03-12 10:56

Białostoczanie wygrali z ekipą z Trójmiasta 3:0 i tym samym zrewanżowali się za porażkę w pierwszym spotkaniu. Dojlidy awansowały na 5 lokatę w tabeli.

Sygnał do zwycięstwa dał Aleksander Khanin, który wygrał pierwszy pojedynek 3:0, chciąż w trzecim secie musiał gonić wynik.

W drugim pojedynku pojawił się były zawodnik Dojlid Wang Zeng Yi, który stoczył zacięty bój z Patrykiem Zatówką. O wygranej zdecydował piąty set, w którym lepszy okazał się Zatówka wygrywając 11:5.

Dzieła zniszczenia dokończył Kamil Zdzienicki, który ograł Tomasza Tomaszuka 3:1.

Dojlidy po zwycięstwie awansowały na 5 miejsce w tabeli Lotto Superligi.

W niedzielę (13.03) Dojlidy zmierzą się w Białymstoku z Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

Mecz w hali szkoły przy ul. Suchowolca o godz. 17:00.

Dojlidy Białystok 3:0 AZS Balta Gdańsk

Aleksander Khanin – Szymon Malicki 3:0 (11:8, 13:11, 11:9)Patryk Zatówka – Wang Zeng Yi 3:2 (11:7, 11:9, 8:11, 6:11, 11:5)Kamil Zdzienicki – Tomasz Tomaszuk 3:1 (11:6, 10:12, 11:9, 11:7)