Dodatek rodzinny dla ubogich rodzin - Kto otrzyma wsparcie w ramach programu 2000 EXTRA?

2023-01-11 10:19
2000 zł extra dodatku dla rodzin. Kto otrzyma wyjątkową w skali kraju pomoc?
Autor: Marek BAZAK/East News Zwitki banknotów stuzłotowych

Nowy wyjątkowy dodatek rodzinny w wysokości 2000 zł w ramach programu 2000 EXTRA. Dodatkowe świadczenie można wykorzystać np. na zakup leków lub opału. Kto może otrzymać wsparcie 2000 EXTRA? Ile rodzin zostanie objęte świadczeniem? Przeczytasz w naszym artykule.

Nowy dodatek dla rodzin

Nowy dodatek dla rodzin zakłada wsparcie najuboższych rodzin świadczeniem 2000 zł. Chodzi tu o pogram 2000 EXTRA, który został uchwalony przez radę gminy Michałowo 1 czerwca 2019 r. Teraz burmistrz miasta Marek Nazarko podpisał decyzję o przyznaniu świadczeń 2000 zł dla ubogich rodzin. Wsparciem zostanie objęte 150 rodzin z Michałowa. Jak przyznają władze gminy, to jedyny w skali całego kraju tego typu program dla mieszkańców.

Dodatek 2000 EXTRA – dla kogo?

Projekt gminy Michałowo zakłada wsparcie w ramach osłonowego programu pomocy mieszkańców. Dotyczy on najuboższych rodzin, które w momencie ubiegania się o świadczenie musiały wypełnić specjalny wniosek, w którym należało opisać sytuację osoby czy rodziny i wytłumaczyć, dlaczego ubiega się o wniosek. Ubiegać mogły się o wsparcie samotne matki, osoby samotne i całe rodziny w trudnej sytuacji życiowej.

Dodatkowe 2000 zł wsparcia – na co można przeznaczyć?

Według informacji z gminy Michałowo w powodach ubiegania się o wniosek można było wpisać np. brak pieniędzy na leki. Ale otrzymany dodatek można wykorzystać wiele sposobów. 2000 zł z programu 2000 EXTRA wolno przeznaczyć np. na:

  • lekarstwa,
  • opał,
  • uregulowanie czynszu,
  • zakupy spożywcze.

Pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Michałowie przed przyznaniem świadczenia zweryfikowali sytuację każdego wnioskującego.

Marcin Kierwiński: Dodatek węglowy jest niesprawiedliwy

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE