Kontrole policji

i

Autor: policja.pl

Kontrole policji

Długi weekend. Kierowcy muszą spodziewać się kontroli policji

2023-06-07 10:33

Rozpoczyna się długi weekend, a to oznacza więcej kontroli policji na podlaskich drogach. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będą policjanci ruchu drogowego, w tym policyjne grupy SPEED.

Kolejne długi weekend przed nami. Na drogach już widać większy ruch samochodów. Policja apeluje o ostrożność i informuje o kontrolach na drogach.

Podczas długiego weekendu policjanci ruchu drogowego będą monitorowali płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miejsc wypoczynku. Skoncentrują swoje działania zarówno na pilnowaniu porządku i bezpieczeństwa, jak i udzielaniu uczestnikom ruchu wszelkiej pomocy - informują policjanci.

Policjanci będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących, sposób przewożenia pasażerów w pojazdach, a także reagować na nieprawidłowe zachowania kierowców samochodów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE