Demolka na przystanku w Augustowie

i

Autor: KPP Augustów Demolka na przystanku w Augustowie

Demolka na przystanku. Policjanci pojechali na miejsce, ale nikogo tam nie było

2020-12-15 12:57

Nocą, około godziny 2, policjanci z Augustowa otrzymali zgłoszenie o tym, że ktoś demoluje przystanek przy jednej z ulic na terenie miasta. Na miejsce pojechał policyjny patrol, ale nikogo tam nie było.

W czwartek, 10 grudnia, przed godziną 2 w nocy dyżurny augustowskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że młodzi mężczyźni demolują przystanek autobusowy. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce nikogo nie zastali. W związku z tym bezzwłocznie rozpoczęli poszukiwania sprawców.

Już po chwili policjanci zauważyli na jednej z klatek schodowych dwóch mężczyzn. Jeden z nich, widząc mundurowych, zaczął uciekać.

Funkcjonariusze po krótkim pościgu zatrzymali 18-latka i jego rówieśnika. Obaj mieli zranione dłonie. Jak się okazało byli też pijani. Badanie alkomatem wykazało u jednego z mężczyzn blisko 1,4 promila, natomiast u drugiego - blisko promil alkoholu w organizmie.

Mieszkańcy Augustowa trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty. Pokrzywdzony oszacował straty na 3 tysiące złotych.

Za zniszczenie mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Zielony przystanek w Rzeszowie jest już gotowy! Będą kolejne!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE