Czy za 11 listopada w 2023 roku przypada dodatkowy dzień wolny? Zobacz, czy ci przysługuje

i

Autor: flickr.com Czy za 11 listopada w 2023 roku przypada dodatkowy dzień wolny? Zobacz, czy ci przysługuje

11 listopada

Czy za 11 listopada w 2023 roku przypada dodatkowy dzień wolny? Zobacz, czy ci przysługuje

2023-09-25 12:01

Listopad pod względem dni wolnych od pracy szykuje się wyjątkowo. W tym miesiącu wypadają bowiem 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości oraz 1 listopada – dzień Wszystkich Świętych. Pierwsze święto wypada jednak w sobotę – ile to zmienia? Kodeks Pracy w Polsce mówi o tym wyraźnie.

11 listopada 2023 – dzień wolny

W 2023 roku listopad tradycyjnie zapowiada się ciekawie pod względem dni wolnych od pracy. Chodzi oczywiście o 1 listopada i 11 listopada. Dzień Wszystkich Świętych oraz Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze uroczystości w listopadzie. W tych dniach pracownikom przysługuje dzień wolny od pracy. Problem w tym, że 11 listopada w 2023 roku przypada w sobotę. Co o tej sytuacji mówi Kodeks Pracy w Polsce?

Dodatkowy dzień wolny w listopadzie

Prawo pracy jest w naszym kraju dosyć klarowne: każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin. W związku z tym, jeśli sobota jest w danej firmie lub instytucji jest wolna, to pracownikowi należy się dodatkowy dzień wolny do pracy. W przypadku, kiedy okres rozliczeniowy w danym przedsiębiorstwie jest miesięczny, wolnego należy udzielić jeszcze w listopadzie.

kostka brukowa na rondzie Dmowskiego będzie zagrożeniem dla Marszu Niepodległości 11 listopada
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE