COVID-19. Stabilna sytuacja w województwie podlaskim. Liczba zakażeń nie wzrasta

2021-03-19 10:58
szpital
Autor: Paweł Jakubowski

Badania potwierdziły, że ostatniej doby w województwie podlaskim potwierdzono zakażenie koronawirusem u 473 osób. To najniższy wynik w całym kraju. Niestety zmarło kolejnych 10. Podlasian, w tym jedna chorująca wyłącznie na COVID-19.

Na Podlasiu jak na razie nie widać trzeciej fali epidemii koronawirusa, z która zmaga sie obecnie niemal cały kraj. Sytuacja w regionie jest stabilna. Liczba nowych przypadków zakażeń w ciągu utrzymuje sie w granicach 400-500 przypadków.  W Białymstoku pozytywny wynik testu w kierunku SARS-CoV-2  potwierdzono u 117 osób.  Powiększa się trochę liczba mieszkańców objętych kwarantanna. W tej chwili w izolacji jest ok 8,5 tysiąca osób.

W naszym regionie zaszczepiono ostatniej doby 5440 osób. W sumie preparat otrzymało już ponad 161 tysięcy mieszkańców. Druga dawkę szczepionki przyjęło ponad 56 200 mieszkańców województwa podlaskiego.

Sonda
Czy boisz się, że koronawirusem może Cię zarazić lekarz?
Proszę pomóż uratować nóżkę Piotrusia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE