Burze w województwie podlaskim. IMGW wydało alerty dla prawie wszystkich powiatów!

2022-05-25 13:31
Burze w województwie podlaskim. IMGW wydało alert dla prawie wszystkich powiatów!
Autor: pixabay.com Burze w województwie podlaskim. IMGW wydało alert dla prawie wszystkich powiatów!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę dla województwa podlaskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami. Alert obowiązuje w większości powiatów regionu.

IMGW komunikat o zagrożeniu pogodowym wydało rano. Czytamy w nim, że „Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 25 mm do 35 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 65 km/h”.

Burze w województwie podlaskim. Gdzie mogą wystąpić?

Dodatkowo, IMGW ostrzega również przed burzami, które popołudniu wieczorem mogą przejść na terenie większości podlaskich powiatów. „Na obszarach rozwijają się burze, w trakcie których możliwe są opady deszczu o natężeniu do 10 mm/h oraz porywy wiatru do 60 km/h. W godzinach popołudniowych z południowego zachodu nasunie się strefa opadów deszczu o charakterze ciągłym i chwilami umiarkowanym natężeniu” – czytamy na stronie IMGW. Jedynie w powiecie sokólskim i hajnowskim nie przewiduje się burz.

Gwałtowne burze. Co oznacza alert pierwszego stopnia?

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Policyjny pościg ulicami Białegostoku. W środku nietrzeźwy kierowca bez uprawnień
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE