Białystok na święta

Bożonarodzeniowe dekoracje w centrum miasta. Tak prezentują sie świąteczne iluminacje i ozdoby w Białymstoku [ZDJĘCIA]

2023-12-23 19:10

W Białymstoku przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia trwają pełną parą. Gotowe na święta jest już natomiast miasto. Zostało przystrojone świątecznymi dekoracjami. Specjalne instalacje pojawiły się w całym mieście. Zebraliśmy je w naszej galerii.

Niedawno rozpoczął się adwent, co oznacza, że jesteśmy na ostatniej prostej do Bożego Narodzenia. A w Białymstoku wraz z początkiem grudnia pojawiły się liczne świąteczne atrakcje.

Od 2 grudnia trwa Jarmark Świąteczny na Rynku Kościuszki. Oprócz możliwości kupienia lokalnych produktów, można też skorzystać z przeróżnych rozrywek, takich jak: karuzele czy lodowisko. W weekend odpalono także lampki na miejskiej choince.

Nie tylko miejska choinka. Świąteczne ozdoby w całym Białymstoku

Jednak to nie jedyna ozdoba, którą przygotowało miasto na tegoroczne święta.

Przystrojony jest cały Białystok. W szczególności jego centrum. Najróżniejsze ozdoby i iluminacje ukryto w jego zakamarkach.

Boże Narodzenie 2023 w Białymstoku. Jakie dekoracje przygotowało miasto?

Pierwsze z nich znajdziemy wokół Jarmarku Świątecznego, w najbardziej rozpoznawalnym punkcie miasta, czyli Rynku Kościuszki.

Latarnie wzdłuż ulicy Suraskiej, aż po popularny plac, zdobią stroiki wraz z bombkami i światełkami. Z kolei na drzewach rynku umieszczono kolorowe świecidełka w kształcie świątecznych symboli.

Święcące na złoto bombki znajdziemy także przy centralnych ulicach miasta, m.in.: Sienkiewicza, Legionowej czy Alei Piłsudskiego.

Rozgwieżdżone niebo i święcąca choinka. Tak prezentują się świąteczne dekoracje w Białymstoku

Pozostając w temacie bombek. Jedną z większych znajdziemy postawioną przy Archikatedrze Białostockiej (Kościół Farny). Rozświetla otoczenie Rynku Kościuszki i można przez nią przejść. Podobnie jest w przypadku ogromnego, świetlistego prezentu. Ten z kolei umieszczono w pobliżu miejskiej choinki.

Te prawdziwe drzewo, to jednak nie jedyna choinka, jaką znajdziemy w mieście. Na środku ronda Lussy możemy podziwiać kolejną. Jedynie z tą różnicą, że w tym przypadku jest to instalacja, która rozświetla się po zmroku.

CZYTAJ TAKŻE:  Darmowa choinka na święta. W lesie można wyciąć jedną, za kolejną stracicie samochód!

Od jakiegoś czasu ulubioną atrakcją białostoczan stały się parasolki wiszące nad ul. Kilińskiego. Na okres świąteczny parasolki zastąpiono natomiast "rozgwieżdżonym niebem", które robi oszałamiające wrażenie w ciemności.

Nieco ukrytą, a równie piękną dekorację możemy znaleźć również nieopodal Pałacu Branickich. Tuż za Bramą Wielką pałacu jawi się karoca wraz reniferami. Cała w świecących na złoto lamkach wygląda niczym prosto z bajki.

Świąteczne dekoracje w Białymstoku. Iluminacje na ul. Lipowej

Od lat w okresie bożonarodzeniowym białostoczanie zachwycają się przystrojoną ul. Lipową. To prawdopodobnie tam znajdują się najpopularniejsze iluminacje w mieście. Rozwieszone nad ulicą ciągną się przez całą jej długość, od cerkwi Świętego Mikołaja po Kościół św. Rocha.

Także przy wspomnianej wyżej cerkwi ustawiono kolejną dekorację. Mianowicie sanie z reniferami, stworzonymi z lampek. Do sań można wsiąść i zrobić sobie w nich zdjęcie.

Wszystkie opisane powyżej dekoracje świąteczne i wiele więcej obejrzycie w naszej uniwersalnej galerii.

Białystok. Ten jarmark świąteczny to prawdziwa bajka! I te ceny!