Białystok: zabytkowa kamienica sprzedana deweloperowi. Co powstanie w tym miejscu?

2022-07-14 16:06
Zabytkowa kamienica sprzedana deweloperowi. Co powstanie w tym miejscu?
Autor: Czytelnik Zabytkowa kamienica sprzedana deweloperowi. Co powstanie w tym miejscu?

Zabytkowa kamienica w centrum Białegostoku za blisko 3 mln złotych została sprzedana deweloperowi. Teraz zostanie wyremontowana, a na pozostałym terenie powstaną budynki mieszkaniowe. Spółka Apartamenty Rogowski musi jednak spełnić jeden warunek.

Chodzi o działkę i budynek znajdujący się pod adresem Słonimska 15 w Białymstoku. Co ciekawe na kamienicę znajdującą się właściwie kilka kroków za główną siedzibą urzędu miejskiego magistrat od lat nie miał żadnego pomysłu. Co zresztą widać po stanie budynku.

W lutym 2022 r. na sesji rady miasta została podjęta decyzja o udzieleniu potencjalnemu nabywcy 10 proc. upustu od kwoty transakcji. Przetarg na działkę o powierzchni 0,1215 ha przeznaczoną pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną z usługami oraz z urządzeniami towarzyszącymi, parkingami, dojazdami, placami zabaw i zielenią urządzoną, odbył się pod koniec pierwszej dekady lipca. Według informacji Polskiego Radia Białystok za niespełna 3 mln złotych nabyła ją spółka Apartamenty Rogowski.

Do końca 2026 r. budynek musi zostać wyremontowany pod nadzorem konserwatora zabytków. Na pozostałym terenie 1200 metrów kwadratowych deweloper będzie mógł wybudować budynki mieszkalne. Warunek jest jeden: kamienica musi zostać wkomponowana w całość zabudowy.

Rolnicy. Podlasie. Gospodarstwo Andrzeja z Plutycz vs. gospodarstwo Tomka z Pokaniewa

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE