30 lat w 5 minut. Niesamowity powrót do przeszłości. Miasto nie do poznania! [WIDEO]

2020-01-20 13:21
Białystok kiedyś. 1989 vs 2019
Autor: Youtube

Ktoś pamięta jeszcze starego, poczciwego malucha? Kiedyś ich widok na białostockich ulicach był na porządku dziennym. I w podróż takim właśnie autem zabrał nas autor filmu "Białystok 1989 vs 2019". Niektóre miejsca są teraz nie do poznania!

Białostoczanie urodzeni w XXI wieku mogą nie pamiętać wielu z tych obrazów. Dla nieco starszych mieszkańców wydają się one nie tak odległe. Podróż starym fiatem zaczynamy przy ul. Jurowieckiej, gdzie dziś stoją galeria handlowa oraz Apartamenty Jagiellonii. Kiedyś Jaga miała tam nie mieszkania, ale halę sportową, a w miejscu centrum handlowego również kwitł handel. Tyle że nie w ciepłych lokalach, ale na straganach. 

Zobacz też: Wyprzedzanie level: Ukraina. Na zakręcie, na trzeciego, na czołówkę [WIDEO]

Podróż trwa niecałe 5 minut. Z Jurowieckiej skręcamy w ul. Sienkiewicza, a potem dalej w kierunku centrum Białegostoku. Jakie jeszcze obrazy pokazuje nam autor nagrania? Oglądając je, możesz nie uwierzyć, że wiele znanych miejsc w Białymstoku kiedyś wyglądało zupełnie inaczej lub... w ogóle ich nie było! Np. Galerii Alfa, która wydaje się być dziś jednym z najbardziej charakterystycznych punktów osiedla Sienkiewicza.

Białystok kiedyś: 1989 vs 2019. Niesamowity powrót do przeszłości

Nagranie "Białystok 1989 vs 2019", które obejrzeć można na kanale Fiatolot na Youtube, szybko zyskało na popularności. Obecnie ma już ponad ćwierć miliona wyświetleń. Właściciel kanału cyklicznie publikuje podobne retrospekcje, na których podziwiać możemy to, jak na przestrzeni lat zmieniła się stolica województwa podlaskiego.

Naszym zdaniem - zmieniła się bardzo. A Twoim? Obejrzyj filmik i oceń sam(a)!

Białystok 1993 vs 2020. 27 lat w 1,5 minuty

Niemniej ciekawy jest najnowszy filmik z kanału Fiatolot. Już na samym początku nagrania po lewej stronie zauważamy stary, czerwony autobus. Takie jeździły po białostockich ulicach jeszcze w latach 90. Na wyświetlaczu widnieje data 9 stycznia, a centrum Białegostoku pokryte jest śniegiem. 20 sekund później, po minięciu doskonale znanego mieszkańcom ronda Lussy widzimy kolejny autobus komunikacji miejskiej - starego, czerwonego Jelcza. Dojeżdżamy do Urzędu Miejskiego przy Słonimskiej i dalej na Bojary. 

Kierowca bmw szalał na jezdni. Wpadł na policjantów

Nagranie jest podzielone na pół. Obrazek po prawej kontrastuje z tym po lewej. Widnieje tam data 5 stycznia, jest jednak o 27 lat później niż w przypadku wideo po prawej. Jedziemy tą samą al. Piłsudskiego, mijamy hotel Gołębiewski, a potem Pałacową kierujemy się w kierunku ul. Słonimskiej. Nigdzie nie ma jednak śniegu, a i sceneria uległa dość znaczącej zmianie. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE