Pierwszy śnieg

Białystok pod śniegiem. W mieście pojawiły się pierwsze świąteczne ozdoby

2023-11-21 9:43

17 listopada w Białymstoku spadł pierwszy śnieg. Z kolei w nocy napadało go już tyle, że miasto pokryła śnieżna pierzyna. Za świątecznym klimatem pogody podążył też białostocki magistrat. Od sobotniego poranka (18 listopada) w centrum zaczęto rozwieszać bożonarodzeniowe ozdoby. Byliśmy na miejscu i uwieczniliśmy dla Was tę zimowo-świąteczną aurę w stolicy Podlasia.

Prognoza pogody dla Białegostoku. Zimowa aura ma się utrzymać

Zgodnie z prognozą pogody, padać zaczęło już w piątek. Najwięcej śniegu pojawiło się jednak pod wieczór i w nocy. Do tego stopnia, że wraz z minusową temperaturą mieszkańcy Białegostoku i okolic obudzili się do białego krajobrazu. Miasto przykryła bowiem śnieżna powłoka.

Śnieg przelotnie padał także już od sobotniego poranka. A opady i przymrozki prognozowane są także przez cały przyszły tydzień. Najzimniej będzie w środę (22 listopada). Wtedy według prognozy temperatura w dzień ma spaść do -3 st. C, a w nocy do -7 st. C.

W Białymstoku nie tylko pierwszy śnieg. Pojawiły się ozdoby bożonarodzeniowe

Pierwszy śnieg tegorocznej jesieni postanowiliśmy uwiecznić na zdjęciach. Efekty możecie zobaczyć w naszej galerii. Tam też znajdziecie przedsmak bożonarodzeniowego wystroju miasta.

W centrum miasta w sobotę (18.11) rozpoczęto montaż świątecznych ozdób. Na latarniach wzdłuż Rynku Kościuszki i ul. Lipowej pojawiły się stroiki z bombkami. Ze specjalnych dźwigów ozdoby zawieszano także na drzewach, które znajdują się na centralnym placu Białegostoku.

Niedługo możemy spodziewać się także ogromnej choinki, która jak co roku powinna zostać ustawiona w pobliżu Archikatedry Białostockiej i ul. Sienkiewicza.

QUIZ: Zabytki Białegostoku. Ile z nich rozpoznasz tylko po fragmencie?

Pytanie 1 z 20
Na początek coś prostego. Co znajduje się na zdjęciu?
Na początek coś prostego. Co znajduje się na zdjęciu?
Białystok. Grudniowy atak zimy. Mnóstwo śniegu na ulicach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE