Białystok. Pary świętowały złote gody. Prezydent wręczył małżonkom medale [ZDJĘCIA]

2022-10-10 12:02

W niedzielę 9 października prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wręczył małżonkom specjalne medale z okazji złotych godów. Przyznane one zostały przez Andrzeja Dudą blisko 49 parom.

Jubileuszowe medale przyznał parom z Białegostoku prezydent RP Andrzej Duda z okazji złotych godów. Specjalna uroczystość odbyła się w niedzielę 9 października w Pałacu Branickich, a odznaczenia wręczył gospodarz stolicy Podlasia Tadeusz Truskolaski. Medale zostały przyszykowane aż 49 parom z Białegostoku.

Złote gody – co to jest?

Złote gody oznaczają pięćdziesiątą rocznicę ślubu. Pół wieku trwania w małżeństwie to powód do olbrzymiej radości i dumy, bo taki staż osiągają nieliczni. Określenie „złote” dla tej rocznicy nie jest przypadkowe. To bardzo szlachetna nazwa, która symbolizuje wysoką wartość, jaką osiąga pięćdziesięcioletnie małżeństwo.

Złote gody – medal

Potwierdzeniem tej wartości jest medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. To symboliczna nagroda dla wszystkich małżeństw, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadaje oczywiście Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Złote gody – jakie życzenia?

W przypadku życzeń z okazji złotych godów, warto zwrócić uwagę na słowa przysięgi małżeńskiej i wpleść do nich jakiś cytat. Przykładowo może to być coś o wierności i uczciwości małżeńskiej jak poniżej:

„Wszystkiego najlepszego - zasłużyliście przez swą miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Z okazji Złotych Godów życzymy Wam: Radości, która dostrzega piękno małych rzeczy. Nadziei, która nie gaśnie, kiedy marzenia wydają się zbyt dalekie”.

Z tej okazji można również skorzystać z niezwykle popularnych ostatnio wierszyków:

„50 lat temu uczciliście swą miłość obrączką złotą

50 lat temu podchodziliście do życia z wielką ochotą

50 lat temu było Was tylko dwoje

50 lat temu przestaliście dzielić świat na "moje i Twoje".

Ksiądz miał udzielić chrztu i ślubu. Staś umarł przed kościołem. "Miała być radość, będą łzy"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE