Miasto wylicza kary za odśnieżnie na 130 tys. zł. "Odśnieżali chyba miotłą" [SONDA]

2021-01-21 7:23 Paweł Jakubowski
odsnieżone
Autor: Paweł Jakubowski

Ponad 131 tysięcy złotych mogą wynieść kary dla firm odpowiedzialnych za odśnieżanie Białegostoku. Zdaniem prezydenta miasta firmy świadczyły usługi nie zgodnie z umową.

Białostocki magistrat we środę (20.01) rozpoczął kontrole ulic, aby ocenić jakość odśnieżania. Z monitoringu GPS wynika, że liczba pojazdów biorących udział w akcji była mniejsza niż zawarta w umowach. Wykonawcy tłumaczą się licznymi awariami sprzętu. Dlatego prowadzona jest również kontrola stanu technicznego, zapasów soli drogowej i piasku oraz liczby kierowców. Protokół został przekazany firmom. Na ustosunkowanie się do tych uwag wykonawcy mają dobę. 

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wylicza, ze kary dla firm odśnieżających mogą wynieść nawet 131 tys. zł. Dotyczą one braku  wymaganej w umowach ilości sprzętu w dniu 19 i 20 stycznia.

Na stan ulic i chodników narzekali również mieszkańcy.

- Zamiatali chyba miotłą - mówi rozżalona białostoczanka.

My natomiast zapytaliśmy mieszkańców, czy miasto jest dobrze odśnieżone. Sprawdźcie, co nam powiedzieli.

Sonda: Czy miasto jest dobrze odśnieżone?

Na zimowe oczyszczanie miasta w budżecie Białegostoku został zabezpieczona kwota ponad 12 mln zł.

ESKA XD #014
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE