Bartosz Bielenia. Europarlament: Aktor znany z filmu "Boże Ciało" krzyczy dla Białorusi [WIDEO]

2021-06-10 8:33 Maciej Łozowski PAP.
Bartosz Bielenia wydał okrzyk dla Białorusi w Parlamencie Europejskim
Autor: Youtube Bartosz Bielenia wydał okrzyk dla Białorusi w Parlamencie Europejskim

Białostoczanin Bartosz Bielenia wydał okrzyk dla Białorusi w Parlamencie Europejskim. Odtwórca głównej roli w nominowanym do Oscara filmie "Boże Ciało" Jana Komasy powtórzył w środę okrzyk w obronie Białorusi za aktywistką Janą Szostak. Mówił o więźniach politycznych w tym kraju. Jego wystąpienie rozgrzało opinię publiczną.

Wystąpienie Bieleni miało miejsce w środę podczas ceremonii wręczenia nagrody Lux przez przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Davida Sassolego w siedzibie PE w Strasburgu. Zwycięzcą tegorocznej edycji jest film "Kolektyw" rumuńskiego reżysera Alesandra Nanau. "Boże Ciało" było jednym z tegorocznych finalistów.

ZOBACZ TEŻ: "Słowiański przykuc" w Hollywood. Zdjęcie Bartosza Bieleni to HIT internetu!

Bartosz Bielenia krzyczy w Parlamencie Europejskim [WIDEO]

- Krzyk, potem następny jeszcze silniejszy i trzeci, niemal desperacki, wzniósł się podczas ceremonii" - relacjonuje agencja Ansa wystąpienie Bieleni, a za nią inne włoskie media.

Cytuje też słowa Bieleni:

- Jestem Polakiem, a Polska jest na granicy Unii Europejskiej z Białorusią. A za tą granicą 30 500 osób było torturowanych, 476 trafiło do więzienia z powodu działalności politycznej, a 30 zostało zabitych tylko w 2020 roku.

Nagranie, na którym Bartosz Bielenia krzyczy w Parlamencie Europejskim, możecie obejrzeć poniżej. Krzyk zaczyna się w 1:35 (1 minuta, 25 sekund):

Bartosz Bielena. Europarlament. Dlaczego Bielenia krzyczał w Parlamencie Europejskim?

Aktor wyjaśnił, że wszystko, co może zrobić, to oddać swój głos w geście solidarności Janie Szostak z Białorusi, która o godzinie 18 podnosi krzyk przed biurem przedstawicielstwa Unii Europejskiej w Warszawie.

Przytoczył słowa Szostak o tym, że milczenie wokół Białorusi trwało o 27 lat za długo. Wyjaśnił, że to krzyk za wszystkich torturowanych, za każdą zgwałconą kobietę. - Niech żyje Białoruś - zakończył Bielenia wśród braw.(PAP)

Bartosz Bielenia - wiek, wzrost, dziewczyna, Instagram. Kim jest aktor z filmu "Boże Ciało"?

Bartosz Bielenia urodził się w 1992 roku. Ma 29 lat. Trudno znaleźć dokładne informacje na temat tego, ile ma wzrostu. Bielenia jest obecnie w związku, jednak nie wiadomo nic o jego partnerce. Aktor z filmu "Boże Ciało" prowadzi również profile w mediach społecznościowych (Facebook: https://www.facebook.com/bartosz.bielenia, Instagram: @bartosz_bielenia).

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE