Autor: Dojlidy Białystok

Superliga

Asuka i jego postawa samuraja. SBR Dojlidy Białystok pokonały Palmiarnię Zielona Góra

2023-10-30 10:09

To była druga wygrana SBR Dojlid na przestrzeni kilku dni. W niedzielnym pojedynku białostoczanie pokonali ZKS Palmiarnię Zieloną Górę 3:0.

Pierwsze starcie

Kapitan Dojlid Wandżi bez większych problemów ograł 3:0 najsłabsze ogniwo rywali, Patryka Bieleckiego.

Drugi bój pojedynkiem wieczoru

Asuki Machi w starciu z Navidem Shamsem dostarczył sporo emocji. Japończyk przegrał pierwszego seta mimo wysokiego prowadzenia, a w drugim zdobył zaledwie 3 punkty. Przy stanie 0:2 udało mu się jednak przełamać złą passę i wygrać dwa kolejne sety. W decydującym piątym secie Asuka zaryzykował zmianę serwisu i bardzo agresywny atak, który okazał się skuteczny.

Starcie nr 3

Damian Węderlich zagrał bardzo odważnie i pokazał wysoki poziom gry. Po świetnej grze pokonał 3:1 Mateusza Zalewskiego.

-  Asuka miał problemu z chodzeniem i grał ze stabilizatorem na kolanie. Przy stanie 0:2 przyjął jednak postawę Samuraja, walczył do samego końca mimo trudności i w niesamowity sposób odwrócił przebieg meczu-  komentuje kapitan zespołu, Wang Zeng Yi.

Przerwa w rozgrywkach

Zawodnicy Dojlid mają przed sobą 3 tygodnie odpoczynku. 17 listopada zagrają na wyjeździe z Gwiazdą Bydgoszcz, a dwa dni później podejmą u siebie Polonię Bytom.

Rywal Karola Weltera skompromitował się. Polak na gorąco po walce.