Autor: Jagiellonia Białystok

ekstraklasa

Jagiellonia Białystok po porażce z Pogonią jest na fotelu wicelidera

2023-10-29 22:17

Jagiellonia Białystok, mimo, że prowadziła z Pogonią Szczecin, to ostatecznie przegrała 1:2. Zwycięstwa w 13. kolejce ekstraklasy nie zanotował żaden zespół z czołówki tabeli.

Jagiellonia objęła prowadzenie w 35 min. po samobójczym golu Mariusza Malca. Portowcy doprowadzili do remisu przed przerwą, a bramkę zdobył  Eftimis Kuluris.

W 48 minucie Pogoń miała rzut karny, którego na gola zamienił dobrze znany w Białymstoku Kamil Grosicki.

Rywale też zawiedli

Jagiellonia nie powiększyła swego dorobku punktowego, ale remis wywalczył Śląsk Wrocław i to on awansował na fotel lidera.

Jagi nie dogonił Lech Poznań, który zremisował z Cracovią Kraków i ma w dorobku jeden punkt mniej.

Tylko punkt z meczu z Widzewem zdobył Raków Częstochowa, z kolei Legia niespodziewanie przegrała u siebie ze Stalą Mielce.

To pozwoliło podopiecznym Adriana Siemieńca zachować fotel wicelidera.

tabela

Autor: Ekstraklasa.tv

Powrót na szczyt w piątek?

W 14 kolejce ekstraklasy Jagiellona na własnym stadionie zagra ze Stalą Mielec. Mecz w piątek 3 listopada.

Zwycięstwo pozwoli "Żółto-Czerwonym wrócić w tabeli na sam szczyt.  Pozostałe zespołu z czołówki grają dopiero w sobotę i niedzielę.