Aleksander Stawiarz: debiut w ekstraklasie oceniam jako coś niesamowitego [WIDEO]

2020-02-15 13:51
A Stawiarz
Autor: Łukasz Stepaniuk A Stawiarz

17 letni piłkarz Jagiellonii Białystok debiut w piłkarskiej ekstraklasie zaliczył 8 lutego w meczu z Wisłą Kraków. Białostoczanie przegrali 0:3, a młody napastnik swój pierwszy mecz w najwyższej polskiej lidze okupił złamaniem palca u ręki.

Stawiarz do Jagiellonii dołączył w połowie 2019 roku. Podpisał z białostockim klubem trzyletni kontrakt. Swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w 2011 roku w Gwardii Warszawa. Kilka sezonów rozegrał w juniorskich drużynach Legii Warszawa oraz w Escola Varsovia Warszawa. Jak mówi w Białymstoku żyje się dużo spokojniej, aniżeli w rodzimej Warszawie. Jednak baza treningowa i jakość sportowa białostockiego klubu to wynagradzają.

Aleksander Stawiarz urodził się 1 listopada 2002 roku. W pierwszej drużynie Jagiellonii Białystok gra w koszulce z numerem 34. I choć pierwszy mecz w ekstraklasie nie należy do udanych z powodu wyniku drużyny i złamanego palca, to zapewne przyszłe mecze będą miały więcej pozytywów.

Młodzieżowiec bardzo pozytywnie wypadł podczas zgrupowania w tureckim Belek. To właśnie dlatego trener Iwajło Petev zdecydował się dać mu szanse podczas meczu z krakowską Wisłą.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE