500 plus na psa i kota. Czy to możliwe? Właściciele czworonogów mogą dostać dofinansowanie

i

Autor: pixabay.com Właściciele czworonogów mogą otrzymać dofinansowanie 500 plus dla psa lub kota

dofinansowanie

500 plus na psa i kota. Czy to możliwe? Właściciele czworonogów mogą dostać dofinansowanie

2023-10-19 16:41

Właściciele psów i kotów także mogą otrzymać 500 plus na swoje czworonogi. Wsparcie finansowe związane jest z walką przeciw bezdomności zwierząt. Wyjaśniamy co zrobić, żeby otrzymać dofinansowanie.

Spis treści:

  1. 500 plus na psa i kota. O co chodzi?
  2. 500 plus na psa i kota. Darmowa czipowanie i sterylizacja zwierząt
  3. 500 plus na psa i kota. Jak dostać pieniądze?

500 plus na psa i kota. O co chodzi?

Jak wynika z rocznego raportu Głównego Lekarza Weterynarii, w 2020 roku w schroniskach przebywało ponad 92 tys. psów i ponad 32 tys. kotów.

Wsparcie finansowe ma być sposobem na zmniejszenie skali problemu bezdomności zwierząt domowych.

500 plus na psa i kota. Darmowa czipowanie i sterylizacja zwierząt

500 plus na psa i kota zakłada pokrycie kosztów zabiegów weterynaryjnych. Jednym z nich jest sterylizacja. Jej koszt pokrywa właśnie program 500 plus.

Z tego tytułu możemy pokryć również koszty zaczipowania czworonoga. Czip może okazać się niezbędny przy odnalezieniu zwierzęcia, jeżeli nasz pupil się zgubi. Po odczytaniu czipa u weterynarza można sprawdzić, gdzie mieszka właściciel i uzyskać jego numer telefonu. W ten sposób z łatwością możemy pomóc zgubie w drodze do domu. Rozwiązanie jest także całkowicie bezpieczne dla zwierząt.

Dzięki programowi będziemy mogli zatem za darmo zaczipować lub wysterylizować czworonogi. Tak pomysłodawcy chcą walczyć z bezdomnością zwierząt.

500 plus na psa i kota. Jak dostać pieniądze?

Program 500 plus na psa i kota nie jest dostępny w każdym regionie Polski. Warto więc najpierw skontaktować się z urzędem miasta lub gminy. By skorzystać z dofinansowania musimy także przedstawić dokument potwierdzający zamieszkanie w danym mieście lub gminie i udokumentować odprowadzanie podatków w danym miejscu.

Podsumowując, do urzędu musimy dostarczyć:

  • dokument potwierdzający zamieszkanie w danym mieście lub gminie oraz
  • dokument potwierdzający odprowadzanie podatków w danym mieście lub gminie

Jeśli chodzi o sam zabieg, są też pewne warunki dotyczące zwierząt. Pupil musi mieć co najmniej pół roku i zostać zakwalifikowany do znieczulenia ogólnego.

Ważny jest też fakt, że gdy już zakwalifikujemy się do dofinansowania, nie dostaniemy pieniędzy do ręki. Program zakłada rozliczenie się bezpośrednio z weterynarzem. Koszty pokrywa wtedy urząd.

Białostockie schronisko poszukuje wolontariuszy. Zobacz zdjęcia ich podopiecznych.