30-latka z Białegostoku padła ofiarą oszustwa internetowego. Ile straciła podczas sprzedaży ubranek dziecięcych?

i

Autor: pixabay.com 30-latka z Białegostoku padła ofiarą oszustwa internetowego. Ile straciła podczas sprzedaży ubranek dziecięcych?

30-latka z Białegostoku padła ofiarą oszustwa internetowego. Ile straciła podczas sprzedaży ubranek dziecięcych?

2022-06-03 14:50

30-letnia mieszkanka Białegostoku straciła 8 tysięcy złotych. Kobieta została oszukana podczas sprzedaży ubranek dziecięcych.

Do zdarzenia doszło w środę (2 czerwca) podczas sprzedaży ubranek dziecięcych. 30-letnia mieszkanka Białegostoku na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaż ubrania dziecięce za 10 złotych. Po kilku godzinach, za pośrednictwem tego portalu skontaktowała się z nią osoba zainteresowana ich kupnem.

- Aby usprawnić transakcję, przesłała na skrzynkę e-mailową 30-latki wiadomość z linkiem. Po kliknięciu sprzedająca została przekierowana na stronę firmy kurierskiej. Tam zgodnie ze wskazówkami wpisała dane z karty bankomatowej – czytamy w komunikacie KMP Białystok.

W ten sposób miała otrzymać pieniądze i dopełnić formalności związanych z wysyłką kurierską. Mieszkanka Białegostoku dziewięć razy zaakceptowała płatności. Następnego dnia, kiedy nie mogła zalogować się do swojego banku, zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa.

Kobieta z Białegostoku straciła 8 tysięcy złotych.

Podlaskie. Gruzin rzucił się z kijem bejsbolowym na policjantkę. W busie wiózł imigrantów