12 obywateli Syrii zatrzymanych przy polsko-litewskiej granicy

2021-10-14 11:31
Straż Graniczna
Autor: POSG Straż Graniczna

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Sejnach zatrzymali 12 cudzoziemców za przekroczenie polsko-litewskiej granicy. Zatrzymano również 4 osoby, które pomagały im w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Jak poinformowała SG, zatrzymani cudzoziemcy to obywatele Syrii, którzy wcześniej przekroczyli nielegalnie granicę litewsko-białoruską. Według SG, pierwsza 8-osobowa grupa nielegalnych migrantów została zatrzymana na terenie gminy Sejny, tuż przy granicy polsko-litewskiej.

Cudzoziemców tych mercedesem vito przewoził obywatel Niemiec. Wraz z nim jako pasażer podróżował obywatel Bośni i Hercegowiny. Obywatele Syrii to mężczyźni w wieku od 20 do 39 lat, którzy nie mieli dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce, dlatego wszyscy zostali zatrzymani

- Kolejna grupa obywateli Syrii została zatrzymana kilka godzin później w miejscowości Hołny Majera. Cudzoziemców przewoziło dwóch obywateli Syrii, którzy posiadali niemieckie dokumenty pobytowe – poinformowała Straż Graniczna.

Czterech mężczyzn z Syrii w wieku od 19 do 31 lat również nie miało przy sobie dokumentów, które uprawniałyby ich do legalnego wjazdu i pobytu w naszym kraju.

29-letni obywatel Niemiec, 27-letni obywatel Bośni i Hercegowiny oraz obywatele Syrii w wieku 26 i 35 lat usłyszeli zarzuty za pomocnictwo w przekroczeniu granicy wbrew przepisom. Grozi im kara więzienia do 3 lat.

Po wykonaniu niezbędnych czynności obywatele Syrii zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. (PAP)

Małopolska. Policja rozbiła szajkę złodziei luksusowych samochodów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE