Żywieccy łucznicy odebrali nagrody od Marszałka Województwa Śląskiego. Przyznano je za zdobycie tytułu Mistrzostwa Polski Juniorów

2020-02-10 18:57
Nagrodzeni łucznicy
Autor: Agnieszka Biegun

Wnioski o Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe w 2019 roku można było składać do końca minionego roku. Wśród nagrodzonych sportowców znależli się również zawodnicy LKS Łucznik Żywiec. Drużyna w składzie: Oskar Kasprowski, Filip Łazowski i Adam Wojtala w 2019 roku wywalczyła Mistrzostwo Polski Juniorów.

Nagrody Marszałka przyznawane są zawodnikom z województwa śląskiego, którzy uzyskali najwyższe laury podczas igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich, mistrzostw świata (senior, młodzieżowiec, junior), mistrzostw Europy (senior, młodzieżowiec, junior), mistrzostw Polski (junior) lub uzyskali w swojej dyscyplinie wynik będący rekordem świata.

Kilkakrotnie takim wyróżnieniem nagrodzono zawodników z naszego regionu. W 2015 roku nagrodę tę przyznano reprezentującemu Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy Łodygowice Wawrzyńcowi Latusowi w podnoszeniu ciężarów za zdobycie brązowego medalu podczas odbywających się w Dubaju mistrzostw świata osób niepełnosprawnych w wyciskaniu sztangi leżąc. Rok później nagrodę otrzymały łuczniczki LKS "Łucznik" Żywiec: Sylwia Zyzańska za 3 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów, a Paulina Lach, Paulina Adamczyk i Zuzanna Grzymek za 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów. Sylwia Zyzańska za zdobycie 1 miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów nagrodę otrzymała również w 2017 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE