Sweterkowy McDonald's w Ustroniu pęka w szwach. Wystrój z włóczki będzie cieszył oko jeszcze tylko kilka dni

2022-11-25 16:15
Dekoracje Macdonald's zachwycają.W przeciwieństwie do cen Burgera Drwala
Autor: Adrian Hulbój

Ubrany w sweter Mcdonald's w Ustroniu jest otwarty już od kilku dni. Lokal odwiedzają tłumy ludzi, którzy chcą sfotografować jego oryginalną scenografię i spróbować kultowego Drwala. I o ile włóczkowa aranżacja restauracji spotyka się z bardzo pozytywnym odbiorem, to ceny popularnej kanapki stają się powodem do narzekań. Do kiedy będziemy mogli podziwiać "sweterkowy" wystrój? Jaki jest adres popularnego lokalu?

Sweterkowy Mcdonald's w Ustroniu prawdziwym hitem!

Odwiedziliśmy najbardziej znany Mcdonald's. W piątkowe południe mimo stosunkowo wczesnej pory, lokal był wypełniony niemal po brzegi. Klienci ustawiali się w długich kolejkach, by zamówić i odebrać swoje ulubione przysmaki. Wiele osób robiło również zdjęcia budynku. I nie można się temu dziwić. Obleczony kolorową włóczką budynek rzeczywiście przyciąga spojrzenie. Podobnie jak jego wnętrze, które dzięki "sweterkowym" ozdobom stwarza wrażenie bardzo przytulnego miejsca, w którym chce się zjeść kanapkę Drwala i zostać tam na długie godziny. Zresztą z takiego założenia właśnie wyszło sporo osób, przez co miejsca w środku McDonald's nie było za wiele. Ustroński Mak był na to przygotowany i tuż obok głównego budynku restauracji stanęły dwa ogrzewane namioty, w których można zjeść zamówiony posiłek.

Niewątpliwie największym wzięciem cieszył się zimowy symbol Mcdonald's - legendarny Burger Drwala. Jego smak nie wzbudza żadnych zastrzeżeń - to ta sama dobrze znana wszystkim kanapka z kotletem wołowym, plastrem sera w panierce oraz bekonem. Jej kompozycji smakowej dopełniają sos, prażona cebulka i specjalna bułka z serowo-bekonową posypką. I tak jak kanapka jest niby taka sama, jak zawsze, to cena już nie. Popularna kanapka podrożała i to bardzo mocno. 

Burger drwala 2022 - ile kosztuje?

Burger drwala można nabyć w kilku wariantach. Niezależnie od preferowanej wersji (w zestawie lub bez), zapłacimy znacznie więcej niż w zeszłym roku - sama kanapka, jak i zestawy w zależności od wariantu podrożały od 7 do 9 złotych. Cennik prezentuje się następująco:

  1. Burger Drwala klasyczny – 24,90 zł; Cena w 2021 - 17,40 zł;
  2. Burger Drwala podwójny – 29,90 zł; Cena w 2021 - 20,40 zł;
  3. Burger Drwala z kurczakiem – 24,90 zł; Cena w 2021 - 17,40 zł;
  4. Burger Drwala z żurawiną – 26,40 zł; Cena w 2021 - 17,90 zł;
  5. Burger Drwala klasyczny zestaw 30,90 zł.
  6. Burger Drwala podwójny zestaw 36,40 zł.
  7. Burger Drwala z kurczakiem zestaw 30,90 zł.
  8. Burger Drwala z żurawiną zestaw 32,90 zł.

I choć sama kanapka cieszy kubki smakowe, to jego cena już nie.

Uwielbiam "Drwala" ale ta cena jest stanowczo za wysoka. Chyba będę musiał ograniczyć się do zjadania tylko jednego w tygodniu. Może przynajmniej wyjdzie mi to na zdrowie.

- pół serio, pół żartem mówi nam jeden z klientów i wielki fan kanapki Drwala. Jego opinia jednak nie byłą odosobniona i na cenę Drwala narzekali też inni klienci McDonald's. Teraz już naprawdę rozumiem, na czym polega inflacja - mówił inny fan Drwala. 

Ustroń twarzą  Burgera Drwala 2022

Ubrany w sweter Mcdonald's w Ustroniu jest najważniejszym elementem promującym kanapkę Drwala. Prace nad jego obecną scenografią rozpoczęły się jeszcze w październiku. Trwały one łącznie 28 dni, a w przygotowaniu aranżacji wzięło również udział około 50 osób. Spory udział w tworzeniu włóczkowej aranżacji miała firma z Bytomia MM Handmade. Dwa dni temu sieć Mcdonald's opublikowała również krótki, 30-sekundowy spot, w którym znalazły się również ujęcia z różnych części Ustronia. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zobaczyć spotu, zamieszczamy go poniżej.

McDonald's w Ustroniu ubrany w sweter - do kiedy można go zobaczyć? [adres]

Jeżeli chcecie zobaczyć "sweterkowy" Mcdonald's na żywo, powinniście się pośpieszyć. Włóczkowa scenografia zostanie rozebrana 27 listopada. No i najważniejsze. Mcdonald's ubrany w sweter mieści się przy ulicy Wiejskiej 1. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE